"Zrobił się efekt domina". Osiem aut rozbitych na A2, cztery osoby ranne

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Ruch w kierunku Warszawy od godziny 15 odbywał się jednym pasemTVN24 Łódź
wideo 2/7
TVN24 ŁódźRuch w kierunku Warszawy od godziny 15 odbywał się jednym pasem

Trzy ciężarówki i pięć samochodów osobowych zderzyło się na autostradzie A2, pomiędzy węzłami Skierniewice i Wiskitki. Cztery osoby trafiły do szpitala, autostrada w kierunku Warszawy przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Około godziny 15 ruch w kierunku Warszawy puszczono jednym pasem, a od godz. 17.20 ruch w stronę stolicy odbywa się bez żadnych utrudnień - poinformowali drogowcy.

Do wypadku, jak informował podkomisarz Robert Zwoliński ze skierniewickiej policji, doszło w piątek po południu w miejscowości Wólka Łasiecka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

A2 po wypadku jest zablokowanaTVN24

- Wszystko wskazuje na to, że do wypadku przyczynił się kierowca samochodu ciężarowego, który jechał prawym pasem ruchu i nie zauważył, że przed nim zatrzymują się pojazdy - mówił policjant.

Uderzony w tył samochód osobowy wjechał w stojącą przed nim ciężarówkę. - Zrobił się efekt domina. Ostatecznie w wypadku uczestniczyło osiem pojazdów: trzy ciężarowe i pięć osobowych - mówił podkomisarz Zwoliński.

Wypadek na A2, cztery osoby zostały ranneTVN24

Cztery osoby ranne

Cztery osoby zostały ranne, stan dwóch określany jest jako ciężki. To osoby, które jechały w samochodzie osobowym, w który najpierw uderzyła ciężarówka. Po zdarzeniu były one zakleszczone w pojeździe. - Żeby wydobyć je z wraku, strażacy musieli użyć nożyc hydraulicznych - relacjonował Piotr Borowski, reporter TVN24 zajmujący się sprawą. Jedna z ciężko rannych osób została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Sochaczewie, druga - podobnie jak inni poszkodowani - do Skierniewic.

Na A2 w kierunku stolicy utworzył się duży korek. - Kierowcy, żeby zjechać z A2 na węźle Skierniewice, muszą odstać co najmniej godzinę w korku. Potem są kierowani przez policję objazdami - dodawał Borowski.

Auta na autostradę ponownie wjeżdżają na węźle Wiskitki. - Utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin - informował o godzinie 13.15 podkomisarz Robert Zwoliński.

Około godziny 15 ruch w kierunku Warszawy puszczono jednym pasem, a od godz. 17.20 ruch w stronę stolicy odbywa się bez żadnych utrudnień. Obecnie trwa rozładowywanie zatoru - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA.

Osiem pojazdów zderzyło się na A2 TVN24
Do wypadku doszło na autostradzie A2, pomiędzy węzłami Skierniewice i Wiskitki

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24