TVN24 | Łódź

"Wjechał na przejście, nawet się nie rozejrzał"

TVN24 | Łódź

Autor:
jw,
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź, Kontakt24
Rowerzysta wjechał z impetem na przejście dla pieszychKontakt24, ~zaorinhio
wideo 2/4
Rowerzysta wjechał z impetem na przejście dla pieszych

Rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych, pan Rafał z Wolborza (woj. łódzkie) zdążył wyhamować. - Na szczęście, nie doszło do wypadku, choć było niebezpiecznie - mówi kierowca, który nagranie ze zdarzenia wysłał na Kontakt24. 

Autor nagrania jechał w niedzielę wieczorem ulicą Leszka Czarnego w Wolborzu. To wąska uliczka na osiedlu domów jednorodzinnych. Kiedy kierowca zbliżał się do znajdującego się na jej końcu ronda, na przejście wjechał chłopiec na rowerze. Według pana Rafała, miał około dziesięciu lat.

- Wjechał na przejście z impetem, nawet się nie rozejrzał - opowiada kierowca.

Na szczęście, przed tym zdarzeniem jechał on powoli i nie doszło do potrącenia. Pan Rafał opowiada, że za młodym rowerzystą jechali koledzy, ale oni zatrzymali się przed przejściem.

- Widać było, że się przestraszyli - mówił pan Rafał.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Zza drzew

Pan Rafał podkreśla, że miejsce, w którym doszło do zdarzenia jest szczególnie niebezpieczne, bo przez rosnące przy drodze drzewa zakres widzenia jest znacznie ograniczony i nigdy nie wiadomo, czy ktoś nagle nie wybiegnie na ulicę.

- Uświadamiajmy nasze dzieci o tym, że nie wolno wjeżdżać na pasy rowerem, chyba że jest ścieżka rowerowa. Jakby tu była, to chłopak miałby pierwszeństwo. Całe szczęście skończyło się szczęśliwie - apeluje Reporter24.

Młody rowerzysta wyjechał przed maskę pojazdu na ulicy Leszka Czarnego

Autor:jw, bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź, Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24, ~zaorinhio