TVN24 | Łódź

Wieluń. List z pogróżkami i żądaniem okupu. Podejrzany wpadł po policyjnej zasadzce

TVN24 | Łódź

Autor:
pk//rzw
Źródło:
TVN24 Łódź
Żądał od 70-latki kilkunastu tysięcy złotych. Wpadł w policyjną zasadzkę
Żądał od 70-latki kilkunastu tysięcy złotych. Wpadł w policyjną zasadzkę

23-letni mieszkaniec Wielunia próbował zmusić 70-letnią mieszkankę tego miasta do wypłacenia kilkunastu tysięcy złotych. Zostawił w drzwiach kobiety list, w którym zagroził, że jeśli nie przekaże mu pieniędzy, dokona na jej szkodę przestępstwa. Seniorka nie przestraszyła się i poinformowała policję. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę i zatrzymali podejrzanego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

10 maja do wieluńskiej komendy zadzwoniła kobieta, która znalazła w drzwiach swego mieszkania list z pogróżkami. Starszy aspirant Katarzyna Grela z Policji w Wieluniu mówi, że osoba, która go napisała, żądała wydania sporej sumy pieniędzy. - Zawarte w nim było żądanie wydania kilkunastu tysięcy złotych, a w przypadku odmowy jego spełnienia zagrożono kobiecie popełnieniem przestępstw na jej szkodę. Autor listu wskazał również miejsce i czas, gdzie pokrzywdzona miała zostawić pieniądze - podała policjantka.

Żądał od 70-latki kilkunastu tysięcy złotych. Wpadł w policyjną zasadzkę

Policyjna zasadzka

Wieluńscy kryminalni, współpracując z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zaczęli zbierać informacje, mogące przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy. - Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 23-latek. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor:pk//rzw

Źródło: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości