Łódź

"Próbował wybić szybę, chciał się dostać do środka". Agresja na drodze w oku kamery

Łódź

"Wyszedł z auta i próbował wybić szybę w moim samochodzie"
"Wyszedł z auta i próbował wybić szybę w moim samochodzie" Kontakt24
wideo 2/3

Wracał z rodziną z wakacji, przeżył chwile grozy na S8. Agresywny kierowca najpierw zajeżdżał mu drogę, potem zmusił do zatrzymania się. Wtedy z auta na brytyjskich tablicach wysiadł z lewej strony mężczyzna. - Szarpał za klamkę, walił w szybę. Próbował się dostać do środka. To był dla nas szok - relacjonuje Reporter24 i pokazuje nagranie z krewkim kierowcą i pasażerem.

Niebezpieczne zachowanie kierowcy na drodze S8 w okolicach Wielunia.

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać jak kierowca zajeżdża drogę Reporterowi24, a w końcu zmusza do zatrzymania się.

Do sytuacji doszło w środę około godziny 14.

- Wracaliśmy z wakacji w Chorwacji. Jechałem z żoną i 14-letnim synem drogą S8 w kierunku autostrady A1. Wyprzedzając lewym pasem kilka aut, zobaczyłem w lusterku porsche na angielskich tablicach rejestracyjnych, które przybliżało się i zaczęło błyskać światłami. Chyba robiłem to za wolno, bo mężczyzna z porsche nadal mrugał światłami. Nie mogłem jednak zrobić tego szybciej, bo jechałem z rodziną, a wjeżdżanie między dwa tiry nie jest bezpieczne - relacjonuje Reporter24.

Policja zajmie się kierowcą i agresywnym pasażerem z S8
Policja zajmie się kierowcą i agresywnym pasażerem z S8tvn24

Na tym się jednak nie skończyło. Tuż po zakończeniu wyprzedzania kierowca porsche zmusił Reportera24 do zatrzymania się na drodze.

- Zatrzymał cały ruch, a to przecież mogło się skończyć karambolem. Z lewej strony auta wyszedł mężczyzna i próbował wybić szybę w moim samochodzie. Chciał się dostać do środka i chyba mnie pobić. Ostatecznie skopał moje auto, a ja odjechałem szybko. Kiedy zacząłem uciekać, kopnął jeszcze w zderzak - opowiada nasz czytelnik.

Tuż po tym zdarzeniu rodzina zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

Po publikacji nagrania na portalu tvn24.pl sprawą zajęła się komenda policji w Wieruszowie.

Jak poinformowali funkcjonariusze, do odpowiedzialności będą się starali pociągnąć dwie osoby. Kierującego za wykroczenia związane z tamowaniem ruchu i ze stworzeniem zagrożenia. Natomiast jeżeli chodzi o osobę, która wyszła z samochodu i miała zaatakować rodzinę podróżującą autem, to w tym przypadku można mówić o potencjalnym zniszczeniu mienia. To przestępstwo ścigane na wniosek.

Agresywny kierowca na S8 (wideo bez dźwięku)
Agresywny kierowca na S8 (wideo bez dźwięku) Kontakt24

"Ciężko jest z tym walczyć"

Agresja na drodze była również jednym z tematów w porannym programie TVN24 "Wstajesz i wiesz". Zaproszony do studia ekspert podkreślał, że nie można tolerować na drodze niewiedzy oraz chamskiego i agresywnego zachowania.

- Ciężko jest z tym walczyć, ale wielu kierowców ma już w swoich autach kamery. Warto, żeby policja zainteresowała się tymi nagraniami i ścigała takich nieodpowiedzialnych kierowców - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Cezary Tkaczyk z WORD w Szczecinie.

Ekspert o agresji na drodze
Ekspert o agresji na drodzetvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24/Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości