W nocy będą wstrzymywać ruch na autostradzie A1. Zarządca prosi kierowców o cierpliwość

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź/PAP
Tysiące przypadków złamania przepisów na odcinkowym pomiarze prędkościTVN Turbo
wideo 2/3
TVN TurboTysiące przypadków złamania przepisów na odcinkowym pomiarze prędkości

W nocy z wtorku na środę, od godziny 22 do 2 kierowcy jadący A1 od Piotrkowa do Kamieńska (woj. łódzkie) muszą się spodziewać utrudnień. - Przewidujemy w tym czasie krótkie wstrzymania ruchu - przekazuje rzecznik oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi Maciej Zalewski.

Utrudnienia pomiędzy Piotrkowem i Kamieńskiem mają związek z pracami polegającymi na układaniu nawierzchni betonowej na tym odcinku.

- W związku z tym w nocy z wtorku na środę kierowcy muszą spodziewać się tam dodatkowych utrudnień i ograniczeń w ruchu - przekazuje Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ruch będzie wstrzymywany

Dodaje, że na wysokości Ochocic (374 kilometr trasy) transportowana będzie maszyna do układania betonu. 

- Od godziny 22 do 2 w nocy przewidywane są chwilowe wstrzymania ruchu, które, zdaniem wykonawcy, nie powinny trwać jednorazowo dłużej niż 10 minut - zaznacza Zalewski.

Budowany odcinek można ominąć tzw. starą trasą, czyli drogą krajową numer 91: na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk. Drogowcy apelują do kierowców o ostrożność i cierpliwość, a także o bezwzględne stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Prace, które mogą powodować dodatkowe utrudnienia mają trwać od 22 do 2 w nocy

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź