Najpierw potrącił pieszą, później zderzył się z innym autem. Był pijany

Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Tymczasowy areszt dla kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego
Tymczasowy areszt dla kierowcy z Tomaszowa MazowieckiegoPolicja w Tomaszowie Mazowieckim
wideo 2/8
Policja w Tomaszowie MazowieckimTymczasowy areszt dla kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego

Najpierw potrącił pieszą idącą chodnikiem, później zderzył się czołowo z innym pojazdem. 67-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sąd w Tomaszowie Mazowieckim (województwo łódzkie) aresztował 67-latka na trzy miesiące. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę (6 sierpnia) około godziny 21.30. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację o potrąceniu kobiety na ulicy Orzeszkowej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że niedaleko doszło do wypadku, w którym brał udział pojazd, który potrącił pieszą.

Areszt dla kierowcy z Tomaszowa MazowieckiegoPolicja Tomaszów Mazowiecki

Uciekł z miejsca zdarzenia, uderzył w prawidłowo jadący samochód

- Policjanci ustalili, że kierowca osobowego forda, jadąc ulica Orzeszkową w kierunku ulicy Zawadzkiej, zjechał na lewy pas ruchu, a następnie na chodnik po lewej stronie drogi, gdzie potrącił idącą prawidłowo 64-latkę. Mężczyzna nie zatrzymał auta i nie udzielając pomocy kobiecie odjechał z miejsca zdarzenia - informuje aspirant sztabowy Grzegorz Stasiak z policji w Tomaszowie Mazowieckim. Dodaje: - Ten sam kierujący około 150 metrów dalej zderzył się czoło z prawidłowo jadącym w kierunku ulicy Barlickiego peugeotem, którym poruszało się dwóch mężczyzn. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 27-letni kierowca, 25-letni pasażer peugeota nie wymagał pomocy medycznej.

Areszt dla kierowcy z Tomaszowa MazowieckiegoPolicja Tomaszów Mazowiecki

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Policjanci zatrzymali 67-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. -Mężczyzna chwiał się na nogach i nie miał siły dmuchnąć w urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano od niego krew do badania, a to dało wynik ponad 2,5 promila - przekazuje Stasiak.

Areszt dla kierowcy z Tomaszowa MazowieckiegoPolicja Tomaszów Mazowiecki

Prokuratorskie zarzuty i areszt

- Usłyszał zarzuty naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Sąd się do niego przychylił i aresztował podejrzanego na trzy miesiące - informuje policjant. Teraz 67- latkowi grozi do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Orzeszkowej w Tomaszowie Mazowieckim
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Tomaszów Mazowiecki

Pozostałe wiadomości