Łódź

Strażacy nie jeździli na akcje, bo byli okradani. Policja: mamy sprawców

Łódź

Sześć osób zatrzymanych za okradanie strażaków
TVN24 ŁódźPolicja zatrzymała sześć osób

- To była prawdziwa plaga. Okradli nas i inne jednostki w pobliżu - mówią strażacy-ochotnicy z Drużbic (woj. łódzkie). Policja twierdzi, że właśnie zatrzymała szajkę, która ma odpowiadać za ponad sto włamań. Sześć osób usłyszało już zarzuty.

Ginęły pompy, pilarki i agregaty prądotwórcze.

- Nam ukradli też rozpierki kolumnowe i nożyce hydrauliczne, niezbędne do wyciągania rannych z rozbitego pojazdu. Skutek tego taki, że staliśmy się niemal bezradni - mówi Arkadiusz Muszyński, naczelnik OSP w Drużbicach pod Łodzią.

Ograbionych zostało też kilka innych magazynów OSP w okolicy. Policja w Rawie Mazowieckiej informuje, że odpowiedzialni za kradzieże są już zatrzymani.

- To sześć osób w wieku od 23 do 58 lat. Mieszkańcy powiatów opoczyńskiego, przysuskiego i kieleckiego - mówi nadkom. Karolina Sokołowska z rawskiej komendy.

Zatrzymani

Czterech mężczyzn w wieku od 23 do 46 lat usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Z kolei 53- i 58-latek są podejrzani o paserstwo.

- Sprawa może obejmować nawet około 100 włamań a szacowana suma strat może przekroczyć 200 tysięcy złotych - mówi policjantka.

Według śledczych, zatrzymani odpowiadają m.in. za włamanie do OSP w Trębaczewie, Wojsławicach i Michałowie.

- Ze względu na obszar, na jakim prawdopodobnie działała grupa, sprawa jest rozwojowa. Trwa ustalanie pokrzywdzonych i szacowanie strat - tłumaczy nadkom. Sokołowska.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Sąd ma zająć się tym wnioskiem w czwartek.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in. 13 węży strażackich, 3 kosiarki spalinowe i 72 silniki elektryczne. Oprócz tego znaleziono sześć agregatów prądotwórczych, dwie myjki ciśnieniowe i wentylatory elektryczne.

- Niedługo sprzęt wróci do właścicieli - kończy nadkom. Sokołowska.

Autor: bż/ao / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: KWP Łódź

Pozostałe wiadomości