Łódź

"Spacer" w poprzek ulicy i ucieczka przed policją. Mandat: 550 złotych

Łódź

TVN24 ŁódźKobieta przechodziła przez trzypasmową drogę

58-letnia łodzianka przechodziła w poprzek trzypasmowej jezdni w centrum miasta. Kiedy policjant chciał ukarać ją mandatem - zaczęła uciekać. Potem nie chciała pokazać dokumentów. Efekt? 50 złotych za wykroczenie, 500 złotych za zachowanie wobec policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartek na al. Piłsudskiego w Łodzi.

- Łodzianka sprawiała zagrożenie w ruchu, beztrosko przechodząc przez trzypasmową arterię - tłumaczy kom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Miała pecha, bo w pobliżu zdarzenia znajdowali się policjanci.

Do domu po dokumenty

- Kiedy jeden z funkcjonariuszy chciał podejść do kobiety, ta zaczęła biec w przeciwnym kierunku. Policjant szybko dogonił irracjonalnie zachowującą się łodziankę - relacjonuje kom. Kolasa.

Nie poddała się łatwo: - Kobieta została poproszona o okazanie dokumentów. Podczas rozmowy z policjantem zmieniała wersję. Raz mówiła, że nie ma ich przy sobie, potem, że ma, ale nie pokaże - relacjonuje Adam Kolasa.

Ostatecznie kobieta przyznała, że dowód ma w domu. Policjanci podjechali z nią pod wskazany adres, gdzie miała otrzymać dwa mandaty.

- Pierwszy, w wysokości 50 złotych za przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Drugi, 500 złotowy za niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy - mówi Kolasa.

Sprawa do sądu

Policjanci przed wręczeniem mandatów poinformowali 58-latkę, że może ona odmówić jego przyjęcia.

- Kobieta skorzystała z tej opcji. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd - kończy kom. Kolasa.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/kv / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości