50 pseudokibiców łódzkiej drużyny jechało na ustawkę z chuliganami z województwa świętokrzyskiego. Zatrzymani przez policję

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Policja wylegitymowała ponad 50 mężczyzn
Policja wylegitymowała ponad 50 mężczyznTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPolicja wylegitymowała ponad 50 mężczyzn

Policjanci z Łodzi dostali informację, że pseudokibice jednej z miejscowych drużyn piłkarskich będą chcieli się zetrzeć z chuliganami z województwa świętokrzyskiego. Do konfrontacji nie doszło, bo ponad 50 mężczyzn wyposażonych w rękawice do walki na pięści zostało namierzonych w gminie Opoczno.

Aspirant sztabowy Barbara Stępień z policji w Opocznie (woj. łódzkie) przekazuje, że funkcjonariusze starają się nieustannie monitorować aktywność grup pseudokibiców. Jedna z nich, jak informuje policjantka, planowała odbyć ustawkę - bójkę - ze swoimi odpowiednikami z województwa świętokrzyskiego.

- Mundurowi ustalili, że pseudokibice z Łodzi kierują się w kierunku trasy Tomaszów Mazowiecki - Opoczno, a dalej w kierunku granicy województwa - dodaje Barbara Stępień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Do konfrontacji - jak przekazuje policja - ostatecznie nie doszło Policja w Łodzi

Pseudokibice odjechali w asyście policji

Mężczyzn, którzy mieli przy sobie emblematy świadczące o przynależności do grupy pseudokibiców oraz akcesoria wykorzystywane do walki wręcz, namierzono w miejscowości Sitowa w gminie Opoczno.

Mężczyźni mieli między innymi rękawice do walki wręczPolicja w Łodzi

- Po wylegitymowaniu i kontroli osób oraz pojazdów, pseudokibice odjechali w asyście policji - przekazuje asp. sztab. Stępień.

Policjantka zaznacza, że dzięki interwencji, do ustawki ostatecznie nie doszło.

Pseudokibice zostali namierzeni w miejscowości Sitowa

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi

Pozostałe wiadomości