TVN24 | Łódź

Bez butów, ale z psem. Trzylatka "wybiegła za motylkiem", szła do dzieci na plac zabaw

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Trzyletnią dziewczynką zaopiekowały się dwie przejeżdżające w pobliżu kobietyTVN24 Łódź
wideo 2/2
TVN24 ŁódźTrzyletnią dziewczynką zaopiekowały się dwie przejeżdżające w pobliżu kobiety

Dwie kobiety jadące ulicą Skierniewicką w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) zobaczyły małą dziewczynkę spacerującą z psem. Dziecko nie miało butów. Okazało się, że dziewczynka wykorzystała moment nieuwagi babci.

We wtorek około godziny 14 na policję w Rawie Mazowieckiej zadzwoniła roztrzęsiona kobieta. Mówiła, że zaginęła jej trzyletnia wnuczka, którą się zajmowała. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze. Kiedy policjanci rozpoczynali działania, na ulicy Skierniewickiej dziecko zostało zauważone przez dwie kobiety przejeżdżające w tamtym miejscu samochodem. 

Dziewczynka była sama

- Dziecko nie miało butów. Kobieta nie widząc żadnego opiekuna, zatrzymała się aby pomóc maluchowi - przekazuje młodszy aspirant Agata Krawczyk z rawskiej komendy wojewódzkiej. 

Po chwili w pobliżu zatrzymał się patrol policji. 

- Dziewczynka na widok policjantki rzuciła się jej na szyję. Radiowozem z uśmiechem na twarzy, cała i zdrowa została odwieziona do babci - dodaje rzeczniczka. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Dziewczynka wykorzystała moment nieuwagi babci Policja w Rawie Mazowieckiej

Moment nieuwagi

Funkcjonariusze ustalili, że dziecko wymknęło się z podwórka, gdy babcia na chwilę weszła do domu, a mama była w pracy. - Dziewczynka powiedziała mundurowym, że pobiegła za motylkiem i chciała iść do dzieci na plac zabaw - mówi mł. asp. Krawczyk.

Dodaje, że na pochwałę zasługuje postawa dwóch kobiet z Rawy, które zatrzymały się i pomogły trzylatce. - Przypominamy, że to na rodzicach lub opiekunach ciąży obowiązek chronienia dzieci przed niebezpieczeństwem. Ważne jest również tłumaczenie dziecku, że zawsze może podejść do policjanta i znajdzie u niego pomoc - kończy rzeczniczka. 

Dziewczynka spacerowała bez opieki po ulicy Skierniewickiej w Rawie Mazowieckiej

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Rawie Mazowieckiej