Staranował trzy ogrodzenia i wjechał na podwórko, na którym bawiły się dzieci. Kierowca usłyszał zarzuty

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Kierowca usłyszał zarzutyTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 Clean_20210604110127(5696)_aac

Jechał pijany, zjechał z drogi, staranował ogrodzenia trzech posesji i zatrzymał się na podwórku, na którym bawiły się dzieci. Sześćdziesięcioletni kierowca usłyszał zarzuty po wypadku w powiecie opoczyńskim (woj. łódzkie), w którym ucierpiał jedenastoletni chłopiec. Sprawcy grozi cztery i pół roku w więzieniu.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty: jazdy samochodem pomimo cofniętych uprawnień, spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości i narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia lub życia dzieci, które bawiły się na podwórku w Radzicach Małych w powiecie opoczyńskim.

W środę mężczyzna usiadł za kierownicą samochodu osobowego, chociaż miał - jak wykazało badanie po wypadku - 2,6 promila alkoholu. Obok kompletnie pijanego kierowcy usiadł kompan 60-latka.

- Jak udało mi się dowiedzieć, panowie spomiędzy siebie wybrali, który z nich był - ich zdaniem - trzeźwiejszy. Padło na 60-latka, który już w 2014 roku stracił uprawnienia za jazdę po pijanemu - ustalił Piotr Borowski, reporter TVN24.

Ranne dziecko

Około godziny 15:30 granatowa toyota prowadzona przez 60-latka zjechała z drogi i zaczęła niszczyć ogrodzenia posesji przylegających do jezdni. Zanim auto wpadło na podwórko, na którym bawiły się dzieci, zdążył uszkodzić trzy ogrodzenia.

Pijany kierowca został zatrzymanyPolicja w Łodzi

- Jedno z dzieci, jedenastoletni chłopiec doznał obrażeń. Trafił do szpitala w Bełchatowie, na szczęście badania wykazały, że nie wymaga on hospitalizacji i został wypisany już do domu - przekazuje aspirant sztabowy Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Kierowca został zatrzymany przez policję. W piątek usłyszał zarzuty. Jeszcze dzisiaj prokuratorzy mają zadecydować o tym, czy i jakie środki zapobiegawcze będą wobec niego stosowane.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Do wypadku doszło w środę po południu

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi