Łódź

Pocałuj żabę w walentynki

Łódź

Walentynki w łódzkim zoo
TVN24 Łódź / Targeo.plWalentynki w zoo

Walentynki można spędzić niestandardowo. Łodzianie, którzy wybiorą się tego dnia do zoo mają niepowtarzalną okazaję pocałować... żabę. Rzekotka ma na imię Gustaw. Jest też wąż, ktorym z okazji święta zakochanych można się owinąć. Pyton nazywa się Gucio.

Zainteresowanie żabą i wężem jest bardzo duże. - Jeszcze nikt od kilku lat nie odczarował naszej żaby a próbuje wiele osób, nie tylko kobiety – mówi Piotr Tomasik z łódzkiego zoo. Dodaje z uśmiechem, że Gustaw ma wysokie wymagania, ale zawsze można spróbować swoich sił.

Pyton Gucio

Kolejna atrakcją walentynkową w zoo jest pyton o imieniu Gucio. Zakochani mogą zrobić sobie z nim zdjęcie. Jest to całkowicie bezpieczne a z wężem wiąże się ciekawy przesąd.

- Jeżeli Gucio ściśnie jakąś parę to zostaną już oni razem na cały życie – przekonuje Tomasik.

Odwiedzający są „za”

Odwiedzającym bardzo podoba się pomysł łódzkiego zoo na święto zakochanych.

- Trochę bałam się węża, ale było bardzo fajnie. Dzięki takim atrakcjom można nietypowo spędzić ten dzień – mówi pani Katarzyna, która wraz ze swoim chłopakiem odwiedziła ogród zoologiczny. Dodaje, że pocałowała też żabę.

Lodowa Kareta

Ale nie tylko w zoo zakochani mogą zrobić sobie pamiątkową fotografię. W łódzkiej manufakturze stanęła lodowa kareta. Budowla ma metrów długości, 2 metry wysokości i waży ponad trzy tony.

Przygotowanie karety trwało tydzień. Będzie służyła zakochanym dopóki się nie rozpuści.

Tak wygląda lodowa kareta:

Lodowa karetaTVN24 Łódź

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Zoo w Łodzi znajduje się przy ulicy Konstantynowskiej:

Mapa Targeo

Autor: JZ/i / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości