Egzamin na prawo jazdy próbował zdać za brata

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Mężczyźni usłyszeli zarzutyTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźMężczyźni usłyszeli zarzuty

Jeden z braci, młodszy, został przed budynkiem WORD i trzymał kciuki za to, że drugiemu dobrze pójdzie na egzaminie na prawo jazdy kategorii C. Problem w tym, że formalnie egzamin miał zdawać młodszy z panów. Sprawa wyszła na jaw i zamiast uprawnień, obaj bracia zdobyli zarzuty.

Wtorek, 1 grudnia. Na egzamin państwowy zgłasza się mężczyzna, który - jak się potem okaże - podaje się za młodszego brata.

- Mężczyzna przed przystąpieniem do egzaminu podpisał też dokumenty, posługując się danymi 36-latka - opowiada aspirant Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji. 

Sprawa wydała się dość tajemnicza egzaminatorowi, któremu zdający pokazał dowód. Niedługo potem do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie przyjechała policja. 

- Zdający został zatrzymany i przewieziony do komendy - mówi rzeczniczka policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Tarapaty

Drugi z braci - 36-latek - stał pod budynkiem WORD. Na widok policjantów przekonywał, że faktycznie on jest starszym z braci i że doszło do nieporozumienia. 

- Mężczyzna odpowie za wprowadzanie w błąd funkcjonariusza publicznego, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności - dodaje asp. Gajewska. 

Starszy z braci - ten, który przystąpił do egzaminu - usłyszał zarzuty posługiwania się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. 

- Za to z kolei grozi do pięciu lat więzienia - podkreśla policjantka. 

Drugie podejście

Ustalenia policji są takie, że 40-latek już pod koniec października próbował zdać egzamin za brata.

- Wówczas mężczyzna nie zdał - informuje Izabela Gajewska.

Do drugiego podejścia 40-latek chciał się przygotować. Mimo tego, że od kilkunastu lat ma uprawnienia do jazdy ciężarówką, wykupił sobie dwie godziny dodatkowego szkolenia - kończy rzeczniczka piotrkowskiej komendy.

Do zdarzenia doszło przed egzaminem w piotrkowskim WORD

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl