Łódź

Nowy rozkład PKP w Łodzi: mniej pociągów i objazdy

Łódź

tvn24Nowy rozkład PKP

Od niedzieli do 27 kwietnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. To pierwsza z sześciu zmian zaplanowanych na 2014 rok. Zmiany są spowodowane pracami modernizacyjnymi.

Większość zmian dotyczy linii Łódź - Warszawa. Cztery pociągi nie zatrzymają się na stacji Łódź Widzew, a trzy na stacji Łódź Chojny. Zawieszony zostanie pociąg "Papkin", który obecnie wyjeżdża z Warszawy do Łodzi o 6.35, a z Łodzi Kaliskiej do Warszawy o 18.25.

"Wokulski" (Łódź Kaliska - Warszawa Wschodnia) i "Włókniarz" (Warszawa Wschodnia - Łódź Kaliska) pojadą drogą okrężną, przez Bełchów z pominięciem Żyrardowa i Skierniewic.

Natomiast "Cześnik" (Łódź Kaliska - Warszawa Wschodnia) będzie kursował przez Zgierz z pominięciem stacji Żyrardów, Skierniewice i Koluszki.

Składy "Boryna" (Warszawa Wschodnia - Łódź Kaliska) i "Chochoł" (Łódź Kaliska - Warszawa Wschodnia) będą kursować drogą okrężną przez Tarczyn z pominięciem stacji Żyrardów.

Remont mostu

W związku z rozpoczęciem przez PKP Polskie Linie Kolejowe drugiego etapu remontu mostu średnicowego w Warszawie, zmieni się tam organizacja ruchu kolejowego.

Cztery pociągi z Łodzi skończą bieg na stacji Warszawa Centralna, dwa pojadą po torach podmiejskich przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Wschodniej, a jeden na dworzec Warszawa Gdańska.

Pozostałe będą kursować normalnie, po torach dalekobieżnych.

Likwidacja i ograniczenie połączeń

Zlikwidowany zostanie pociąg "Reymont" kursujący między Łodzią a Krakowem (wyjazd z Łodzi Kaliskiej o godz. 6.37). Zostaje zawieszony z powodu niskiej frekwencji. Przeciętnie korzystało z niego tylko ok. 40 osób.

Z tego samego powodu ograniczone zostanie kursowanie składów "Rawa" relacji Bydgoszcz - Katowic. Pociąg pojedzie dwa razy w tygodniu.

Informacja o zmianach

Informacje o aktualnych rozkładach jazdy dostępne są na dworcach, pod nr. 19 757 oraz na stronach: intercity.pl, rozkład-pkp.pl. Jak tłumaczy Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP InterCity, zmiany w rozkładach są spowodowane intensywnością prac na torach. Dodaje, że w zeszłym roku Polskie Linie Kolejowe wyremontowały blisko 1,2 tys. km torów i wydały na ten cel około 5 mld zł. Plan na ten rok zakłada wykorzystanie 9 mld zł i modernizację około 2 tys. km linii.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: jz/roody / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości