Łódź

Nie żyją trzy osoby, w tym ośmiolatka. Tragiczna "czołówka" pod Bełchatowem

Łódź

Tragiczna środa na drogach
tvn 24Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać prokuratura

Trzy osoby zginęły, dwie inne są ranne - to bilans czołowego zderzenia dwóch samochodów pod Bełchatowem (woj. łódzkie). Policja ustaliła, że do tragedii doszło najprawdopodobniej z winy 30-letniej kobiety, która nie zdążyła wyprzedzić innego samochodu.

Samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Osina.

- Kierująca osobowym peugeotem 30-latka próbowała wyprzedzić inny pojazd. Wtedy doszło do czołowego zderzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka - tłumaczy kom. Sławomir Szymański z bełchatowskiej policji.

Koszmar na drodze

W samochodzie, pod który zdaniem policji miała wjechać kobieta, podróżowało pięcioro osób: 39-letni kierowca, 5-letni chłopiec, 64 i 34-letnie kobiety oraz 8-letnia dziewczynka.

- Tuż po wypadku ranni dorośli trafili karetką do szpitala w Bełchatowie, a dzieci przetransportowano śmigłowcem - dodaje kom. Szymański.

Niestety, w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zmarła 8-letnia dziewczynka, a w Bełchatowskim szpitalu nie udało się uratować życia 64 i 34-latki.

Pod opieką bełchatowskich lekarzy są obecnie trzy inne osoby, które uczestniczyły w wypadku - w tym 30-latka kierująca peugeotem.

Trzy osoby zginęły, w tym dziecko Policja w Łodzi

Prokuratorskie śledztwo

Droga krajowa nr 74 w Osinach była zablokowana przez kilka godzin.

- W tym czasie policjanci zabezpieczyli liczne ślady, które mogą pomóc w odtworzeniu przebiegu tej tragedii - zaznacza Sławomir Szymański.

Śledztwo w sprawie wypadku zostało wszczęte przez prokuraturę. To kolejny dramatyczny wypadek, do którego doszło w środę w woj. łódzkim. Nad ranem na autostradzie A2 zginęło dwoje dzieci. Do tego wypadku doszło na wysokości Świnic Wareckich.

Do wypadku doszło pod BełchatowemPolicja w Łodzi

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi

Pozostałe wiadomości