Łódź

Makabryczne odkrycie policji. Zwłoki w mieszkaniu podejrzanego

Łódź

TVN 2459-latkowi grozi dożywocie

59-latek z Łodzi usłyszał w piątek zarzut morderstwa. O tym, że mógł dopuścić się zbrodni, policja dowiedziała się przez przypadek. Policjanci chcieli go zatrzymać w innej sprawie. Gdy funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, znaleźli tam zakrwawione ciało 23-letniej kobiety.

Łodzianin został w piątek przesłuchany przez prokuratorów i usłyszał zarzut zabójstwa.

- Mężczyzna nie przyznał się do winy. Zawnioskowaliśmy do sądu o tymczasowy, trzymiesięczny areszt dla podejrzanego - mówi tvn24.pl Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Śledczy informują, że wciąż sprawdzają, co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu podejrzanego.

- Przeprowadzona wczoraj sekcja zwłok 23-latki wykazała, że zmarła ona na skutek rozległych obrażeń głowy - zaznacza Kopania.

59-latkowi grozi dożywocie.

Makabryczne znalezisko

Policjanci chcieli w miniony czwartek zatrzymać mężczyznę w związku z przesłuchaniem w innej sprawie.

- Mężczyzna miał być doprowadzony w związku z podejrzeniem o stosowanie przemocy i gróźb wobec świadka, który zeznawał w postępowaniu prowadzonym przeciwko jego synowi - wyjaśnia Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Policjanci, którzy przyszli pod ustalony adres, zastali uchylone drzwi. W środku nie było poszukiwanego 59-latka. Funkcjonariusze zamiast niego znaleźli zakrwawione zwłoki młodej kobiety leżące na podłodze. Podczas oględzin lekarz sądowy stwierdził, że 23-latka zmarła sześć godzin wcześniej.

- Po godz.18.00 kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 59-latka na przystanku tramwajowym na ul. Kilińskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie - informuje podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Śmierć po libacji?

Prokuratorzy ustalili, że 23-letnia kobieta była partnerką 59-latka.

- W przeddzień jej śmierci, razem z partnerem piła alkohol w towarzystwie sąsiadów. Znajomi wyszli z mieszkania około 23 - informuje Kopania.

59-latek jest dobrze znany policji. Był wcześniej wielokrotnie karany.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż\kwoj / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości