Lokatorzy znaleźli w domu martwego właściciela. Czterech młodych mężczyzn z zarzutami zabójstwa

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowaniTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźMężczyźni zostali tymczasowo aresztowani

Jednemu z nich, 17-latkowi, grozi 25 lat więzienia. Trzech pozostałych w celi może spędzić nawet resztę życia. Policja z Wieruszowa zatrzymała domniemanych sprawców zabójstwa 57-latka w województwie dolnośląskim. 

O tym, że w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Bolesławiec doszło do zbrodni, policję poinformowało dwóch mieszkańców domu. Znaleźli oni ciało 57-letniego gospodarza. Wezwani na miejsce policjanci stwierdzili, że mają do czynienia z zabójstwem. 

- Policjanci przy udziale prokuratora, wspierani przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego, przeprowadzili szczegółowe oględziny – informuje aspirant sztabowy Damian Pawlak z wieruszowskiej komendy. 

Na miejscu zbrodni zabezpieczono materiał dowodowy, równocześnie trwało poszukiwanie sprawców.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Wszystko wskazywało na to, że związek z zabójstwem mają osoby, które bezpośrednio po tym zdarzeniu odjechały fordem focusem należącym do zmarłego – opisuje aspirant sztabowy Pawlak.

Mężczyźni zostali zatrzymani tej samej nocyPolicja w Wieruszowie

Zatrzymani

Jeszcze tej samej nocy namierzono czterech domniemanych sprawców: mają od 17 do 22 lat. 

- To mieszkańcy Malborka, Jeleniej Góry i województwa świętokrzyskiego. W chwili osadzenia w policyjnym areszcie byli trzeźwi – opowiada rzecznik wieruszowskiej komendy powiatowej.

Śledczy ustalili, że podejrzani mieli w przeszłości wielokrotnie konflikty z prawem, natomiast do miejscowości, w której doszło do zdarzenia, prawdopodobnie przyjechali na początku 2021 roku. 18 marca zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty zabójstwa.

- Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 19 marca 2021 roku wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt – dodaje Damian Pawlak.

17-latkowi grozi 25 lat więzienia. Osób niepełnoletnich nie można bowiem skazać na dożywocie. Prokuratorskie śledztwo ma wyjaśnić, jaki był motyw zabójstwa. 

Do zbrodni doszło w gminie Bolesławiec

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź