Zapaliły się koła w przyczepie na S8. Pożar ugasili świadkowie zdarzenia

Autor:
pk//rzw
Źródło:
tvn24.pl Łódź
Pożar ciężarówki na S8
Pożar ciężarówki na S8OSP Lubochnia
wideo 2/4
OSP LubochniaPożar ciężarówki na S8

Na drodze ekspresowej S8 w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (województwo łódzkie) zapaliła się opona w ciężarówce. Pożar był na tyle groźny, że objął przyczepę i trzy pozostałe koła. W jego ugaszeniu pomogli przejeżdżający kierowcy.

Do zdarzenia doszło w środę (3 sierpnia) około godziny 13 na drodze ekspresowej S8 na wysokości miejscowości Lubochnia na nitce w kierunku Wrocławia doszło do pożaru opony w naczepie.

Pożar ciężarówki na S8OSP Lubochnia

Pożar ugasili świadkowie

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna z Lubochni, pożar w dużej mierze został ugaszony przez świadków zdarzenia. "Po dojeździe naszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru opony w przyczepie. W dużej mierze został on opanowany przez świadków zdarzenia przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się koło oraz elementy naczepy przyczepy" - czytamy w relacji na profilu na Facebooku, który opublikowali druhowie z Lubochni.

Pożar ciężarówki na S8OSP Lubochnia

Zapaliły się cztery opony i podłoga naczepy

- Spaleniu uległy cztery opony i podłoga naczepy - mówi oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi młodszy brygadier Jędrzej Pawlak. Dodaje, że wstępną przyczyną pożaru było zablokowanie się hamulców jednego z kół w przyczepie. - W działaniach brały trzy zastępy straży pożarnej - dwa z Lubochni i jeden z Tomaszowa Mazowieckiego - zakończył strażak.

Pożar ciężarówki na S8OSP Lubochnia
Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S8 w okolicach Lubochni

Autor:pk//rzw

Źródło: tvn24.pl Łódź

Źródło zdjęcia głównego: OSP Lubochnia

Pozostałe wiadomości