Tramwaje stały w korku, jeden nie wyhamował. Są poszkodowani

TVN24 | Łódź

Autor:
aa/ks
Źródło:
TVN24
Zderzenie tramwajów w Łodzi TVN24
wideo 2/2
TVN24Zderzenie tramwajów w Łodzi

Sześć osób zostało poszkodowanych po zderzeniu dwóch tramwajów w Łodzi. Ruch tramwajowy w okolicach dworca kolejowego Łódź Kaliska jest zablokowany.

Przed godziną 12.00 w alei Bandurskiego doszło do zderzenia dwóch tramwajów linii 10 i 12. Jeden z pojazdów uderzył w tył drugiego.

- Sytuacja wyglądała tak, że w tym miejscu doszło do zatoru. W korku stało kilka tramwajów. Powodem było inne zdarzenie drogowe, do którego doszło kawałek dalej. Kierująca tramwajem numer 10 zdążyła wyhamować i bezpiecznie się zatrzymać. Niestety kierujący tramwajem numer 12 już nie. Najprawdopodobniej wyjeżdżając zza zakrętu, nie spodziewał się utrudnienia w ruchu - tłumaczy Marzanna Boratyńska, z wydziału ruchu drogowego łódzkiej policji.

Poszkodowanych jest sześć osób. Doznały one urazów rąk lub nóg. Wszyscy zostali przetransportowani do łódzkich szpitali.

Utrudnienia

Na razie ruch tramwajów został całkowicie wstrzymany na al. Bandurskiego i przy ul. Maratońskiej, w kierunku al. Włókniarzy. MPK Łódź uruchomiło komunikację zastępczą od dworca Łódź- Kaliska ulicami: Bandurskiego, Maratońską, Wileńską, Bratysławską, Waltera Janke, Wyszyńskiego do ul. Popiełuszki.

Do zdarzenia doszło na al. Bandurskiego
Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

aa/ks

Źródło: TVN24