TVN24 | Łódź

Zarzuty dla łódzkiego adwokata. Podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie kobiety

TVN24 | Łódź

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24/PAP
Słowa adwokata po tragicznym wypadku z jego udziałem wywołały burzę (wideo z września 2021 r.)
Słowa adwokata po tragicznym wypadku z jego udziałem wywołały burzę (wideo z września 2021 r.)TVN24
wideo 2/4
TVN24Słowa adwokata po tragicznym wypadku z jego udziałem wywołały burzę

Kolejne problemy łódzkiego adwokata Pawła K. Mężczyzna ma już sprawy przed sądem dyscyplinarnym Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, która obwinia go o uchybienie godności zawodu przez komentarze w mediach społecznościowych. Teraz usłyszał zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku samochodowego.

Łódzki adwokat Paweł K. usłyszał zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

– Jak wynika ze zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego, a w szczególności oględzin prowadzonych na miejscu zdarzenia, przesłuchań świadków, opinii powołanych w sprawie biegłych, w dniu 26 września 2021 roku Paweł K. około godziny 17.40 w pobliżu miejscowości Stare Włóki w gminie Barczewo na drodze wojewódzkiej 595 na trasie Barczewo-Jeziorany naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym – przekazał dziennikarzom rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Prawnik Paweł K. przed sądem dyscyplinarnymTVN24 Łódź

Nie przyznał się do spowodowania wypadku

Według prokuratury podejrzany, kierując mercedesem, nie dostosował się do oznakowania poziomego, przekroczył linię podwójną ciągłą wyznaczającą oś jezdni, zjechał pojazdem na lewą stronę drogi, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do wypadku drogowego polegającego na zderzeniu z prawidłowo jadącym z naprzeciwka audi 80, w wyniku czego zginęły dwie kobiety: kierująca autem i pasażerka.

Jak podała prokuratura, kierująca doznała licznych obrażeń ciała, w tym klatki piersiowej, z masywnym krwotokiem wewnętrznym. Pasażerka także doznała licznych obrażeń, w tym czaszkowo-mózgowych. Obie zginęły na miejscu.

– Paweł K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tysięcy złotych oraz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podejrzanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - podał prokurator Stodolny.

Miejsce tragicznego wypadkuPolicja w Olsztynie

Bulwersujące komentarze

Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły". Rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi obwinił go o uchybienie godności zawodu tymi słowami.

– Komentarz ten przekroczył zasady umiaru, współmierności i oględności w wypowiedzi. Obwiniony uchybił w ten sposób zasadom godności zawodu adwokata, podważając do niego zaufanie – powiedział nam zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi mecenas Mariusz Wolski.

To niejedyna sprawa K. przed sądem dyscyplinarnym. Wcześniej miał już w mediach społecznościowych dopuszczać się innych kontrowersyjnych komentarzy.

Mecenas stanął przed sądem dyscyplinarnym
Mecenas stanął przed sądem dyscyplinarnym TVN24 Łódź

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Olsztynie

Pozostałe wiadomości