TVN24 | Łódź

"Ciężarówka hamowała, bo tworzył się korek. Jeden z kierowców zareagował za późno". Wypadek na A1

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Wypadek na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny
Wypadek na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Łódź Północ i BrzezinyTVN24
wideo 2/4
TVN24Wypadek na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny. Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samochód dostawczy jadący w kierunku Katowic uderzył w tył ciężarówki. Zginął kierowca.

Jak przekazuje młodszy aspirant Urszula Ptasznik z komendy policji w Koluszkach, do wypadku doszło około 14:40. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w kierunku Katowic, na wysokości miejscowości Stare Skoszewy zaczął tworzyć się korek.

- Samochód ciężarowy jadący prawym pasem rozpoczął hamowanie i włączył światła awaryjne. Niestety jadący za nim samochodem dostawczym 23-latek uderzył w jego tył - przekazuje mł. asp. Ptasznik.

Kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Najprawdopodobniej 23-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków. To jednak wstępne ustalenia, które będą teraz drobiazgowo sprawdzane – mówi policjantka.

Po wypadku zablokowany był prawy pas jezdni w kierunku Katowic. Punkt Informacji Drogowej GDDKiA przekazał o godzinie 15:36, że utrudnienia mogą potrwać około trzech godzin.

Do wypadku doszło w środę po południuGoogle Maps

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja Łódź Wschód

Pozostałe wiadomości