Pijany zabrał kolegę na przejażdżkę motocyklem. Kolega zginął, motocyklista usłyszał zarzuty

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Kierowca motocykla usłyszał zarzutyTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźKierowca motocykla usłyszał zarzuty

Łódzka prokuratura przedstawiła 37-latkowi zarzuty spowodowania wypadku, w którym zginął jego 32-letni kolega. - Podejrzany miał w momencie zdarzenia 2,5 promila alkoholu we krwi - informuje prokurator Krzysztof Kopania.

Do tragedii doszło w środę rano. 37-latek z Łodzi zabrał na przejażdżkę motocyklem po mieście 32-letniego znajomego z Katowic, który go odwiedził. Pojechał, chociaż był kompletnie pijany i nie posiadał uprawnień do jazdy motocyklem.

- Mężczyźni jechali tuż przed wypadkiem po torowisku tramwajowym na ulicy Kilińskiego - mówi sierżant sztabowy Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki.

Na wysokości posesji przy Kilińskiego 66 motocyklista najechał na krawężnik. 

- Stracił panowanie nad pojazdem. Motocykl uderzył w uliczną latarnię, a potem w sygnalizację świetlną dla rowerzystów. Siła uderzenia wyrzuciła pasażera w taki sposób, że uderzył on głową w sygnalizator i zginął na miejscu - informuje policjantka.

Po badaniu okazało się, że 37-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Do dwunastu lat więzienia

Pasażer zginął na miejscuW samym centrum Łodzi, tuż obok Dworca Fabrycznego doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął pasażer motocykla, za kierownicą którego siedział 37-letni, pijany mężczyzna. Okoliczności wypadku bada policja.TVN24 Łódź

Kierowca motocykla trafił do szpitala. W czwartek, już trzeźwy, stanął przed prokuratorem.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania w tym stanie pojazdem mechanicznym - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej.

Trwa przesłuchanie. Po jego zakończeniu śledczy najpewniej zwrócą się do sądu o tymczasowe aresztowanie 37-latka. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w centrum Łodzi

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź