Sześć lat po "ustawce" pseudokibiców zatrzymali siedmiu podejrzanych o udział w niej

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Podejrzanym grozi do trzech lat więzieniaTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPodejrzanym grozi do trzech lat więzienia

Policjanci z Łodzi zatrzymali dziewięć osób w związku z bijatyką pseudokibiców, do której doszło latem 2015 roku w centrum miasta. Siedem osób - wieku od 36 do 45 lat - usłyszało zarzuty udziału w bójce i pobiciu innych osób.

Bójka, za udział w której zarzuty usłyszeli zatrzymani, rozegrała się w ścisłym centrum Łodzi w czerwcu 2015 roku. Wtedy ciężko poturbowanych zostało dwóch uczestników zdarzenia. Po kilku miesiącach śledztwo zostało umorzone w związku z brakiem materiału dowodowego. 

- Pomimo formalnej decyzji procesowej kończącej postępowanie policjanci nadal prowadzili czynności zmierzające do ustalenia uczestników zdarzenia - przekazuje komisarz Marcin Fiedukowicz z łódzkiej komendy miejskiej.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Po sześciu latach policjanci ustalili domniemanych uczestników "ustawki".

Podejrzani mają od 36 do 45 latPolicja w Łodzi

Podejrzani

- Żmudna praca śledczych i analiza pozyskanych dowodów pozwoliły na przedstawienie siedmiu zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących udziału w bójce i pobiciu w związku z występkiem o charakterze chuligańskim - mówi Fiedukowicz.

Podejrzanym grozi do trzech lat więzienia.

- Obecnie dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi - kończy rzecznik komendy miejskiej. 

Do bójki doszło w centrum Łodzi

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi