Radiowóz potrącił psa, kierowca odjechał. Policja: badamy sprawę

Łódź

Potrącone zwierzę nie przeżyło TVN24 Łódź
wideo 2/2

Policyjny samochód służbowy śmiertelnie potrącił psa. - Kierowca nawet się nie zatrzymał - relacjonują świadkowie zdarzenia, do którego doszło we wtorek w Łodzi. Komendant miejski policji wszczął czynności wyjaśniające.

Komisarz Marcin Fiedukowicz, rzecznik komendy miejskiej policji w Łodzi informuje, że we wtorek przed godziną 10 pies uciekł właścicielce. Zwierzę, jak mówi policjant, wbiegło na jezdnię przy ulicy Rzgowskiej, na wysokości posesji numer 27.

- Pies został uderzony przez oznakowany radiowóz, za kierownicą którego siedział wieloletni pracownik cywilny komendy - mówi Fiedukowicz.

Kierowca radiowozu - jak twierdzą świadkowie cytowani przez portal Wiadomości Łódź, który jako pierwszy opisał sprawę - odjechał z miejsca zdarzenia. Z policyjnego samochodu jednak odpadła tablica rejestracyjna.

- Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń o tym, co wydarzyło się przy ulicy Rzgowskiej. Na miejsce został wysłany patrol policji - informuje rzecznik komendy miejskiej.

Policja sprawdza i apeluje

Potrącony pies nie przeżył.

- Komendant miejski policji wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Prosimy o kontakt wszystkich świadków. Jeżeli prezentowana obecnie wersja okaże się prawdziwa, to pracownik zostanie ukarany - mówi Marcin Fiedukowicz.

Jak? Na to pytanie na razie nie chce odpowiadać.

- Bardzo nam zależy na szczegółowym wyjaśnieniu okoliczności. Zależy nam, żeby policja wyznaczała najwyższe standardy życia w społeczeństwie. Nie ma u nas miejsca na zachowania, które mogłyby być odbierane inaczej - kończy rzecznik.

Autor: bż/ ks / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: tvn24