Uciekali, potrącili policjanta i uderzyli w autobus. Padły strzały ostrzegawcze. Trwają poszukiwania

Łódź

Auto, którym uciekali mężczyźniTVN24 Łódź
wideo 2/2

Kilkunastu policjantów przeszukuje ogrody działkowe w pobliżu ulicy Milionowej w Łodzi. Tutaj najpewniej ukrywają się dwaj poszukiwani mężczyźni łączeni z przestępstwami narkotykowymi. - Zostali wypatrzeni przez funkcjonariuszy, ale uciekli podczas próby zatrzymania - mówi rzecznik komendy miejskiej Marcin Fiedukowicz. Podczas poszukiwań wykorzystywane są między innymi drony.

Jeden z poszukiwanych mężczyzn ma 25, a drugi 21 lat. Obaj, jak informuje kom. Marcin Fiedukowicz, jechali autem ulicą Tatrzańską.

- Tam zostali wypatrzeni przez funkcjonariuszy policji. Podjęli oni próbę zatrzymania w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Podeszli do auta poszukiwanych, kiedy podjechali do skrzyżowania z ulicą Przybyszewskiego - opowiada Fiedukowicz.

Kierowca jednak - jak relacjonuje policjant - nie zamierzał się łatwo poddać.

- Gwałtownie ruszył i skręcił w ulicę Przybyszewskiego. W czasie tego manewru potrącił policjanta, który został uderzony lusterkiem. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze - opowiada rzecznik komendy miejskiej.

Rozbity autobus i policyjne drony

Uciekające auto skręciło z Przybyszewskiego w remontowaną al. Rydza-Śmigłego.

- Kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w przejeżdżający obok autobus miejski - opowiada Marcin Fiedukowicz.

Na szczęście pasażerom nic się nie stało.

- Poszukiwani mężczyźni wybiegli z auta i kontynuowali ucieczkę pieszo. Pobiegli na północ, w okolice ogrodów działkowych - relacjonuje rzecznik komendy miejskiej.

To właśnie w okolicach ogrodów działkowych niedługo potem pojawiło się kilkunastu funkcjonariuszy.

Okolicę patrolują m.in. za pomocą dronów.

- Jeden z poszukiwanych mężczyzn ubrany jest w ciemną, pikowaną kurtkę i ma na sobie spodnie dżinsowe. Drugi ma szarą kurtkę z czarnym kapturem, ma też ciemne spodnie i buty. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które mogą przekazać informacje przydatne w ich zatrzymaniu - apeluje kom. Marcin Fiedukowicz.

Poszukiwani mężczyźni - jak mówi rzecznik komendy miejskiej - mają być zatrzymani w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź