Małe dziecko wypadło z pierwszego piętra. "Okno było uchylone"

Łódź

Dziecko trafiło do Instytutu Centrum Zdrowia Matki PolkiTVN24 Łódź
wideo 2/3

Z okna na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Ogrodowej w Łodzi wypadło trzynastomiesięczne dziecko. Było pod opieką matki i jej konkubenta, oboje byli trzeźwi. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt24.

Było po godzinie 9.40, kiedy do Centrum Powiadamiana Ratunkowego zadzwonił mężczyzna i powiedział, że z pierwszego piętra kamienicy wypadło dziecko jego partnerki.

- Trzynastomiesięczne dziecko w stabilnym stanie zostało przewiezione do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki - informuje Adam Stępka, rzecznik łódzkiego pogotowia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziecko ma uraz głowy, który jednak nie zagraża jego życiu.

Do wyjaśnienia

O wypadku dyżurny pogotowia poinformował policjantów.

- Okazało się, że dziecko w momencie zdarzenia było pod opieką matki i jej konkubenta. Razem wychowywali dziecko. Byli trzeźwi - informuje kom. Marcin Fiedukowicz z łódzkiej policji.

Opiekunowie tłumaczyli, że okno w mieszkaniu było uchylone.

- Wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, ale okoliczności zdarzenia będą dokładnie wyjaśniane - dodaje kom. Fiedukowicz.

Funkcjonariusze wskazują, że opiekunom może grozić odpowiedzialność karna z artykuły 160. Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu kogoś na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Za to przestępstwo może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

Autor: bż/ ks / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View