Kłótnia, bójka i śmiertelny cios nożem. Podejrzewany o zabójstwo zatrzymany

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Mężczyzna został zatrzymanyTVN24 Łódź
wideo 2/4
bor

Policja informuje, że zatrzymała podejrzewanego o zabicie nożem 31-letniego mężczyzny na łódzkich Bałutach. Do zbrodni doszło w środę przed południem. Następnego dnia policjanci, wspierani przez antyterrorystów, weszli do jednego z domów w Łomiankach pod Warszawą, gdzie ukrywał się domniemany sprawca.

Zatrzymany ma 36 lat i jest Czeczenem. Funkcjonariusze policji wspierani przez antyterrorystów weszli do domu, w którym mieszkał podejrzewany, w czwartek rano.

- Mężczyzna nie stawiał oporu. Funkcjonariusze zabezpieczyli część odzieży, w którą był ubrany w dniu zdarzenia. Zabezpieczono również nóż – przekazuje nadkomisarz Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Dodaje, że szczegółowe badania mają odpowiedzieć na pytanie, czy nóż jest narzędziem zbrodni. - Jeśli mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa, może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – wyjaśnia.

Zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo w Łodzi

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zabójstwo w środku dnia

Do zbrodni doszło w środę w rejonie ulicy Kochanowskiego na łódzkich Bałutach.

- W rejonie placu zabaw doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. W pewnym momencie utarczka słowna przerodziła się w rękoczyny. Jeden z mężczyzn zadał ostrym narzędziem cios drugiemu i oddalił się w kierunku ulicy Wspólnej. Przechodnie zawiadomili służby – informuje Kolasa.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci, którzy rozpoczęli reanimację poszkodowanego.

- Następnie czynności przywracania życia przejęli medycy. Niestety, pomimo podjętych działań nie udało się uratować życia 31-letniego Rosjanina – dodaje Adam Kolasa.

Policja szuka sprawcy 20.01. | Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę po godzinie 11 na łódzkich Bałutach. - Nożownik zaatakował 31-letniego mężczyznę, niestety nie udało się go uratować - przekazuje Adam Kolasa z tamtejszej komendy wojewódzkiej.TVN24 Łódź

Namierzony

Do ustalenia sprawcy zabójstwa zostali zaangażowani funkcjonariusze kryminalni.

- Docierali do świadków, analizowali wszystkie istotne szczegóły, które mogły pomóc w wytypowaniu sprawcy. Krok po kroku zawężali krąg podejrzewanych osób – opowiada nadkom. Kolasa.

Ostatecznie lista skurczyła się do jednej osoby: 36-latka, który ma niedługo usłyszeć zarzuty.

Do zbrodni doszło na łódzkich Bałutach

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: KWP Łódź