TVN24 | Łódź

Przewrócone drzewa, przygniecione samochody, uszkodzona elewacja szpitala. Zimowa burza nad Łodzią

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Łódź. Pogoda zmieniła się w kilka minut
Łódź. Pogoda zmieniła się w kilka minutTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźPogoda zmieniła się w kilka minut

W poniedziałek przed południem nad Łodzią przeszła zimowa burza. - Zrobiło się siwo, śnieg przykrył ulice w ciągu kilkudziesięciu sekund, było słychać grzmoty - opowiadają mieszkańcy miasta. Strażacy przekazują, że mają pełne ręce roboty: usuwają między innymi przewrócone drzewa i połamane gałęzie.

Chmura nad miastem pojawiła się przed godziną 11. Porywisty wiatr połączony z intensywnymi opadami śniegu i piorunami najpierw pojawił się nad północną częścią Łodzi. - To właśnie z terenu Bałut mamy obecnie najwięcej informacji o przewróconych drzewach, zerwanych gałęziach i uszkodzonych liniach energetycznych. Kolejne ciągle napływają - przekazuje mł. kpt. Łukasz Górczyński z łódzkiej straży pożarnej.

/Czytaj o załamaniu pogody w Warszawie/

Na ulicy Dennej drzewo zostało przewrócone na linie energetyczne. Porywisty wiatr uszkodził elewację szpitala "Matki Polki". Na szczęście, strażacy na razie nie mają informacji o poszkodowanych.

Łódź w czasie burzyTVN24 Łódź

Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu przekazuje, że po godzinie 12 na ulice wyjedzie 97 pługosolarek, które będą odśnieżać i posypywać drogi.

Burza w środku zimy

Mieszkańcy Łodzi opowiadają, że burza przeszła nad miastem w kilkanaście minut.

- Zrobiło się siwo, latały papiery z przewróconego śmietnika - relacjonują. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ulice błyskawicznie zostały przykryte śniegiem. Ekipa TVN24, która znajdowała się przed Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi nagrała, jak w ciągu kilku minut zmieniła się aura.

- Widoczność spadła niemal do zera. Dopiero po tym, jak sytuacja się uspokoiła, zobaczyliśmy, że niedaleko nas wiatr połamał gałęzie. Z gmachu komendy policji oderwany został jeden z parapetów i runął na ziemię. Na szczęście nikt nie został ranny - mówi Katarzyna Pasikowska-Poczopko, reporterka TVN24.

Aura wpłynęła też na samochody jadące autostradą A2 w pobliżu Łodzi. Jedna z naszych ekip nagrała, że widoczność w ciągu kilku minut spadła do kilkudziesięciu metrów.

Tysiące osób bez prądu

O godzinie 13 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało, że po burzy energii elektrycznej zostało pozbawionych 150 tys. odbiorców.

Według informacji PGE w najgorszej sytuacji są regiony: Sieradz (ponad 26 tys.), Bełchatów (ok. 21 tys.), Zgierz-Pabianice (Zgierz - ok. 16 tys.), Pabianice (blisko 9 tys.), Łowicz (blisko 17 tys.), Piotrków Tryb. (ponad 15 tys.), Tomaszów Maz. (ok. 10 tys.). Dane pochodzą z godziny 13.00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - w poniedziałek pogoda może być bardzo niebezpieczna. Synoptycy wydali alarmy przed silnymi porywami wiatru, zawiejami lub zamieciami śnieżnymi, intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem. Obowiązuje drugi i pierwszy stopień ostrzeżeń.

O sytuacji pogodowej czytaj więcej w TVN Meteo.

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości