Dyrektor szkoły będzie uczył siedmiu przedmiotów. "Muszę, bo nikt inny nie chce"

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Dyrektor szkoły uczy siedmiu przedmiotów
Dyrektor szkoły uczy siedmiu przedmiotówTVN24
wideo 2/6
TVN24Dyrektor szkoły uczy siedmiu przedmiotów

Marcin Józefaciuk jest dyrektorem Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi, a od września będzie również nauczycielem aż siedmiu przedmiotów. Jak mówi, na zdobycie uprawnień poświęcił czas i pieniądze, ale nie miał innego wyjścia. - Potrzeby szkolne spowodowały, że musiałem, bo nikt inny nie chciał - mówi w rozmowie z reporterem TVN24.

Marcin Józefaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi od września będzie uczył w swojej szkole siedmiu przedmiotów. - Będę zaczynał od języka angielskiego, potem język obcy zawodowy i wychowawstwo w klasie przygotowawczej ukraińskiej, gdzie będę też uczył języka polskiego. Poza tym wychowanie fizyczne, informatyka, fizyka oraz etyka - wymienia.

Oglądaj także: Spada liczba nauczycieli w szkołach

- Na pewno nie będę chciał nauczać fizyki w zawodach u nas w szkole, które są związane z fizyką tak, jak technik optyk. Ale myślę, że oddział przygotowawczy albo technika usług fryzjerskich jestem w stanie nauczyć fizyki - dodaje.

"Nikt inny nie chciał"

Nie ukrywa, że "trochę boi się" tego, jak pogodzi nauczanie tylu przedmiotów. Na zdobycie kwalifikacji poświęcił czas i pieniądze, ale - jak mówi - nie miał innego wyjścia. Wszystko przez brak nauczycieli

- Pierwsze kwalifikacje, które zrobiłem tak naprawdę były moimi kwalifikacjami z zainteresowania. W tym momencie potrzeby szkolne spowodowały, że musiałem, by zapewnić moim uczniom nauczanie na odpowiednim poziomie - dodał.

Marcin Józefaciuk, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w ŁodziTVN24

Jak wylicza Związek Nauczycielstwa Polskiego, w Polsce brakuje około 20 tysięcy nauczycieli. Z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek twierdzi, że wakatów jest tyle samo od lat. Więcej na ten temat w materiale "Faktów" TVN.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości