Kierowca ciężarówki wymijał na pasach, gdy już weszła na nie kobieta. Krok od tragedii

Łódź

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na ulicy PrzybyszewskiegoKontakt24
wideo 2/7

Samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na pasy już weszła piesza. Ale kierowca ciężarówki nic sobie z tego nie zrobił - postanowił wyminąć auto i omal nie rozjechał kobiety. Niebezpieczną sytuację w Łodzi nagrał jeden z kierowców i przesłał na Kontakt24.

Wszystko rozegrało się na ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Autor nagrania jechał ze skrzyżowania ulic Śmigłego-Rydza i Przybyszewskiego.

- Chciałem skręcić w lewo w ulicę Przędzalnianą, więc zjechałem do lewej krawędzi swojego pasa ruchu. Z daleka widziałem, że auto z przeciwległego pasa zatrzymało się, żeby przepuścić na pasach pieszą. Dojechałem, ale zwolniłem - opisuje kierowca.

Między autami, tuż przed pieszą

Kobieta weszła już na "zebrę". - Nagle widzę, że kierowca auta dostawczego omija auto, które zatrzymało się przed pasami, żeby przepuścić pieszą i ledwo mieści się między moim autem a autem, które ominęło - relacjonuje internauta.

Wszystko nagrała kamera zamontowana w jego pojeździe.

- Piesza na szczęście zauważyła co się dzieje i zatrzymała się - dobrze, że to zrobiła, bo kierowcy auta dostawczego zupełnie nie zainteresowało przejście dla pieszych - podkreśla autor nagrania.

Autor: FC/gp / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24