Uderzył w auto listonoszki, uciekł. Rannej kobiecie pomagali świadkowie

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Do wypadku doszło we wtorek po południuTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźDo wypadku doszło we wtorek po południu

Policja zatrzymała 36-letniego kierowcę, który doprowadził do wypadku w Leszczach pod Łęczycą (woj. łódzkie). Mężczyzna uderzył w auto, którym jechała listonoszka. - Po zdarzeniu uciekł. Na miejsce wrócił po pewnym czasie, miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile - informuje policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około 12:30.

- Usłyszeliśmy huk. Wybiegliśmy na zewnątrz i zobaczyliśmy dwa rozbite auta. Z jednego wychodziła wyraźnie zszokowana kobieta, drugi pojazd był pusty - opowiada Jakub, który na miejscu wypadku pojawił się jako jeden z pierwszych. 

Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy 112. 

- Szybko okazało się, że kierowca tamtego drugiego auta musiał uciec. Okoliczni mieszkańcy rozpoznali samochód. Niedługo potem na miejscu byli członkowie jego rodziny - zaznacza rozmówca tvn24.pl.

Poszkodowana listonoszka trafiła do szpitala. 

- W jej rozbitym aucie było mnóstwo porozrzucanych listów, część leżała w kałużach przy drodze. Widać, że siła uderzenia była duża - dodaje świadek. 

Miejsce zdarzeniaJakub

Dwa promile

Niedługo potem na miejscu była już policja. 

- Ustaliliśmy, że do zdarzenia przyczynił się kierowca bmw, który na prostej drodze chciał wyprzedzić auto prowadzone przez 28-letnią kobietę. Nie zauważył, że wyprzedzany przez niego samochód skręca w lewo w posesję - informuje starszy aspirant Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

Po pewnym czasie na miejscu zdarzenia pojawił się sam kierowca bmw.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

- Badanie wykazało, że ma blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany - mówi starszy aspirant Kowalski.

Do wypadku doszło we wtorek, około 12:30TVN24 Łódź

Po wytrzeźwieniu 36-latek ma usłyszeć zarzut spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do ośmiu lat więzienia. 

Do wypadku doszło w miejscowości Leszcze

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Jakub