"Ida" dostała Oscara. Wygra na tym nawet bezdomny pies ze Zgierza

TVN24

Opus Film/TVN24 ŁódźKadr, na którym ma być widoczny Brutus

Chwalona przez krytyków "Ida" długo nie mogła znaleźć uznania w oczach przeciętnego widza. Kiedy jednak została nagrodzona Oscarem, okazało się, że w jej blasku może się ogrzać wiele osób. Niewykluczone, że tej chwały wystarczy nie tylko dla polityków i samorządowców, ale nawet dla pewnego bezdomnego psa.

Brutus to bezdomny kundelek, który - zdaniem mieszkańców Zgierza - "zagrał" w nagrodzonej Oscarem "Idzie". Pies ma być widoczny na ekranie przez kilka sekund w 14 minucie filmu. I chociaż trudno ustalić, czy na filmowych kadrach na pewno jest ten, a nie inny pies, to dla Brutusa całe zamieszanie może skończyć się bardzo dobrze - znalezieniem nowego domu.

Kilkuletni kundelek jest dobrze znany wszystkim mieszkańcom Zgierza. - Od lat prowadził włóczęgowski tryb życia. Spotkać go można było zawsze w centrum Zgierza - mówi nam Dominika Andrzejewska ze zgierskiego schroniska.

Jeden ze "spacerów" bezdomnego psa ma być też widoczny w 14 minucie nagrodzonej Oscarem "Idy". Kundelek stoi w dalekim planie w pobliżu jednego z budynków.

- Tutaj nikt nie ma wątpliwości, że to Brutus. Niechciany przez nikogo zwierzak pojawił się na kadrach, które oglądają teraz widzowie na całym świecie - mówi rozmówczyni tvn24.pl.

Poprzez film do upragnionego domu?

Trzeba przyznać, że pies widoczny w najlepszym nieanglojęzycznym filmie ubiegłego roku znajduje się na tyle daleko od kamery, że trudno ustalić, czy w to na pewno Brutus.

Niezależnie od tego, w życiu zgierskiego kundelka już nastąpiły przełomowe zmiany. Od kilku dni jest podopiecznym zgierskiego schroniska.

- Został wykastrowany i podleczony. Nie chcemy go jednak zamykać w boksie, bo dla tego pisaka ucięcie wolności byłoby tragedią - zaznacza Andrzejwska.

Dlatego też zgierzanie chcą mu znaleźć nowy dom. Pomysł podchwyciły już setki internautów. Na facebooku stworzono dla Brutusa stronę, którą użytkownicy udostępniają zachęcając do adopcji.

- Oby jego aktorskie gwiazdorstwo sprawiło, że wreszcie trafi do kochającego domu - podkreślają w zgierskim schronisku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź