Łódź

Ksiądz doniósł na wolontariuszy WOŚP. "Nie wchodziliśmy na teren kościoła"

Łódź

www.diecezja.wloclawek.plKościół w Szadku

Ksiądz twierdzi, że wolontariusze WOŚP zbierali datki na terenie kościoła, choć nie wydał na to zgody. Zawiadomił policję. Zarzuty duchownego odpiera sztab Orkiestry w Szadku. Funkcjonariusze badają sprawę.

Proboszcz parafii w Szadku zgłosił sprawę policji 16 stycznia, czyli już po zakończonej zbiórce pieniędzy. - Sprawdzamy czy doszło do zbiórki pieniędzy bez wymaganego zezwolenia - potwierdza w rozmowie tvn24.pl Jacek Kozłowski z komendy powiatowej w Zduńskiej Woli.

Wolontariuszom grozi kara grzywny.

Jak się okazuje, w dzień zbiórki ksiądz zadzwonił do sztabu WOŚP w Szadku i powiedział, że nie pozwala na kwestę na terenie parafii.

- Od razu sprawdziliśmy to zgłoszenie – przyznaje Paulina Szymczak, szefowa sztabu WOŚP w Szadku. I zapewnia, że wolontariusze chodzili w pobliżu kościoła, ale nie wchodzili na jego teren.

WOŚP ma wszystkie pozwolenia

WOŚP w Szadku zbiera pieniądze od ponad 20 lat. - To pierwszy taki przypadek, że ktoś donosi na nas na policję – informuje Szymczak. Orkiestra zapewnia, że wolontariusze zbierali pieniądze na mocy decyzji Ministra Administracji i Cyfryzacji o zgodzie na zbiórkę publiczną.

- Pewnie policja otrzyma zgodę i sprawę umorzy - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

- Nie potrafię zrozumieć dlaczego ksiądz zdecydował się na taki krok - dodaje z kolei Paulina Szymczak. - W zbiórce uczestniczyły dzieci. Nikomu nie przeszkadzały i nie zakłócały porządku - mówi.

Szefowa sztabu dodaje, że dzieci wiedzą o policyjnym postępowaniu. - Nie za bardzo rozumieją, dlaczego tak się stało – kończy.

Próbowaliśmy zapytać księdza, dlaczego złożył doniesienie, ale nie odbiera telefonu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: jz/roody/kwoj / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: www.diecezja.wloclawek.pl

Pozostałe wiadomości