Automatyczna brama przygniotła trzylatka, chłopiec zmarł. Śledztwo prokuratury

Autor:
pk/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Trzylatek został przygnieciony przez automatyczną bramę. Śledztwo prokuratury
Trzylatek został przygnieciony przez automatyczną bramę. Śledztwo prokuraturyTVN24
wideo 2/2
TVN24Trzylatek został przygnieciony przez automatyczną bramę. Śledztwo prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach (województwo łódzkie) wyjaśnia okoliczności śmierci trzyletniego chłopca przygniecionego przez automatyczną bramę. Dziecko w stanie krytycznym przetransportowano do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Chłopiec mimo wysiłków lekarzy zmarł. Śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem w małej miejscowości w gminie Ksawerów. Prokuratura informuje, że chłopczyk został przywieziony przez swoją babcię do swojej ciotki.

- Trzylatek prawdopodobnie jechał na tylnym siedzeniu, gdzie znajdował się także niewielki pies. Po otwarciu drzwi zwierzę wybiegło z samochodu i przez zamkniętą bramę w miejscu zamontowania silnika napędowego przedostało się na teren posesji. Najprawdopodobniej chłopiec pobiegł za nim, próbując także przejść przez bramę. W tym czasie brama zaczęła się otwierać - przekazuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Jak mówi prokurator, wstępne ustalenia wskazują, że otwieranie bramy uruchomił - pilotem znajdującym się w pojeździe zaparkowanym w głębi posesji - 25-letni partner ciotki chłopca. - Mężczyzna chciał umożliwić odwiedzającym wejście na teren posesji. Dziecko zostało wciągnięte pomiędzy bramę, a słupek ją prowadzący. Mężczyzna usłyszał krzyk. Pobiegł w stronę bramy i gdy zobaczył, co się dzieje, wrócił do domu, by odłączyć bezpieczniki - relacjonuje Kopania.

Chłopiec przygnieciony przez bramę pod ŁodziąTVN24

Czytaj też: Wypadek w stadninie, nie żyje 10-letnia dziewczynka

Prokuratura: tragedia i nieszczęśliwy wypadek, ustalenia trwają

Chłopczyk został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Mimo starań lekarzy zmarł. Babcia trzylatka, która widziała przebieg zdarzenia, ze względu na stan psychiczny dotychczas nie została przesłuchana. Jak przekazuje prokuratura, brama przesuwna jest konstrukcją starego typu, bardzo masywną, nie posiada urządzeń blokujących. - Wstępne ustalenia wskazują, że nie było możliwości zablokowania jej dalszego otwierania się przy użyciu pilota. W miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały oględziny - Planowana jest sądowo-lekarska sekcja zwłok chłopca. Niewątpliwie można mówić o tragedii i nieszczęśliwym wypadku. Ustalenia trwają, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, co do ewentualnej odpowiedzialności karnej - podkreśla Kopania.

Śledztwo toczy się w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.

Do tragedii doszło w gminie Ksawerów
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości