Pod Wawelem złowił dwumetrowego suma. "Mam smoka!" 

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
"Wszystko trwało trzy minuty"TVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 Łódź"Wszystko trwało trzy minuty"

- Przecież po to przyjechałem, po rekord - mówił Kamil Walicki chwilę przed tym, jak jego oczom ukazała się olbrzymia ryba. Zapalony wędkarz wyłowił z Wisły gigantycznego suma. Swoim osiągnięciem pochwalił się w sieci. W studiu "Dzień Dobry TVN" opowiadał o kulisach sukcesu.

Kamil Walicki zaznacza, że sum złowiony niedaleko Wawelu to jego prywatny rekord: inni wędkarze z wody potrafią z wody wyciągać jeszcze większe okazy.

- Mój sum był długi na 215 centymetrów i ważył ponad 70 kilogramów. Są tacy, którzy chwalą się okazami długimi na 250 centymetrów - opowiadał podczas wizyty w studiu "Dzień Dobry TVN" 

Wędkarz mówi, że na duży połów był świetnie przygotowany:

- Mieliśmy odpowiedni sprzęt. Na łódce była specjalna mata, żeby nie zrobić rybie krzywdy. Cała akcja wyciągania z wody trwała może trzy minuty - opowiada. 

Sum - jak zaznacza - po pomiarach został wypuszczony z powrotem do Wisły.

- Takie ryby trzeba traktować jak pomniki przyrody. Co prawda prawo ich nie chroni, ale nowoczesne wędkarstwo polega na tym, żeby nie wyrządzać niepotrzebnej krzywdy - zaznacza.

Wędkarze nagrali moment złowienia suma Kamil Łysy Wąż Walicki

"Przyjedź na rekord"

Wędkarz zaznacza, że sukces nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc przewodnika wędkarskiego, Pawła Kabata.

- W całym przedsięwzięciu ważna jest wiedza i sprzęt. Po prostu wiem, jak interpretować zachowanie ryb. Z łowieniem jest jak z podrywaniem: trzeba wiedzieć, kiedy jest szansa na sukces, a kiedy trzeba sobie odpuścić - opowiada Paweł Kabat w rozmowie z tvn24.pl. 

To on siłował się z sumem, zanim ryba została wciągnięta na pokład. Całą operację opłacił ugryzieniem w rękę.

- Fajnie wyszło. Jakiś czas temu zadzwoniłem do Kamila i powiedziałem "przyjedź na życiówkę". Suma wyłowiliśmy może 150 metrów od ścian Wawelu. Trudno o fajniejszą scenerię na takie łowy - kończy.

Sum został wyłowiony niedaleko Wawelu

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Łysy Wąż Walicki