Uciekł ze szpitala, jest zakażony koronawirusem. Sąd zgodził się na jego aresztowanie

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/ks
Źródło:
TVN24
Ucieczka ze szpitala. Prokuratura wszczęła śledztwo TVN24 Łódź
wideo 2/14
TVN24 ŁódźUcieczka ze szpitala. Prokuratura wszczęła śledztwo

Do ośmiu lat więzienia grozi 54-latkowi, który uciekł ze szpitala w Zgierzu (woj. łódzkie) z objawami koronawirusa. Okazało się, że mężczyzna jest zakażony. - Zostały mu przedstawione zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób - informuje prokuratura.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie wobec 54-latka tymczasowego aresztu.

- Sąd przychylił się do naszego wniosku i tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące - mówi w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury okręgowej.

Za zarzucane 54-latkowi przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia. Mężczyzna wcześniej był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 1,5 roku więzienia.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zatrzymany po trzech godzinach

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Mężczyzna w czwartek trafił do szpitala w Zgierzu (przekształconego w jednoimienny szpital zakaźny). Miał objawy zakażenia koronawirusem. Z placówki mężczyzna - jak informuje prokuratura - uciekł przez okno.

O zdarzeniu policję zaalarmował personel szpitala. 

- W stan alarmowy postawiono wszystkich policjantów. W wyniku szeroko prowadzonych działań mężczyzna, około godziny 18, został namierzony przez kryminalnych z KMP w Łodzi. Zatrzymali go z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w kamienicy przy ulicy Narutowicza - przekazała rzeczniczka.

W piątek lekarze dysponowali już wynikami testów na koronawirusa. Okazało się, że mężczyzna jest zakażony.

54-latek, za zgodą lekarzy, na przesłuchanie z udziałem prokuratora czekał w jednym z policyjnych aresztów, który jest przystosowany do przetrzymywania osób z chorobami zakaźnymi.

bż/ks

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: