"Róbmy, szyjmy, rozdawajmy! Byle nie zwariować"

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN 24 Łódź
Przekazanie maseczekCorona Centrum/ TVN 24 Łódź
wideo 2/36
Corona Centrum/ TVN 24 ŁódźPrzekazanie maseczek

- Podłamać się można zawsze, to żadna sztuka - mówi Wojciech Węgrzynowski, właściciel parku rozrywki pod Łodzią. Tam, gdzie miały bawić się setki odwiedzających, dzisiaj szyte są maseczki, które potem za darmo rozdawane są służbom.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

To miał być świetny - być może rekordowy - sezon. Rezerwacje w jednym z parków rozrywki w woj. łódzkim się mnożyły. Aż przyszła pandemia i - podobnie jak wszystkie inne tego typu obiekty w kraju - trzeba było go zamknąć.

- Żona mówiła, że pracownicy się podłamali. No to pomyśleliśmy, że trzeba jakoś nas z tego poczucia beznadziei wyciągnąć - opowiada Wojciech Węgrzynowski, właściciel.

"Muzyka i szyjemy"

Pierwszy pomysł był taki, żeby zrobić coś, co mogłoby chociaż w małym stopniu powetować straty finansowe firmy. Ale potem była zmiana planów.

- I tak tej dziury nie zasypiemy. Zamiast biznesu postanowiliśmy zrobić coś, w co ludzie mogliby się "wkręcić". Żeby poczuć się lepiej w tej przygnębiającej rzeczywistości - mówi rozmówca tvn24.pl.

Do firmy przywiózł rolki fizeliny.

- Na terenie parku włączyliśmy muzykę, żeby nie było tak ponuro. No i zaproponowaliśmy chętnym, że kto chce, może nam pomóc szyć maski. Nie na sprzedaż. Na rozdanie służbom, które tego potrzebują - mówi Węgrzynowski.

Cały, kilkunastoosobowy zespół był za.

Korona centrum

Niedługo potem pracownicy rozwozili już kilka tysięcy gotowych maseczek.

- Odwiedziliśmy strażaków z Łowicza i Brzezin. Byliśmy w ośrodkach zdrowia i szpitalach. Pytano nas, ile chcemy za maseczki. Jak słyszeli, że za darmo, to byli bardzo wdzięczni. A w nas rośnie duma - mówi Wojciech Węgrzynowski.

Niedługo potem w internecie ruszyła inicjatywa "Corona Centrum".

- Zbieramy za jej pośrednictwem pieniądze, długoterminową żywność i środki czystości, które potem przekazujemy służbom, które tego potrzebują - opowiada Węgrzynowski.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

bż/gp

Źródło: TVN 24 Łódź