Pacjenci, lekarze i pielęgniarki zamknięci na oddziale. Była tam leczona osoba zakażona koronawirusem

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Wiceminister zdrowia: nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z pozytywnym wynikiem testu, pozwolił sobie na tak lekkomyślne zachowanie, jak wyjście z domu
wideo 2/4
Wiceminister zdrowia: nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z pozytywnym wynikiem testu, pozwolił sobie na tak lekkomyślne zachowanie, jak wyjście z domu

Lekarze, pielęgniarki i pacjenci neurologii w łódzkim szpitalu leczenia chorób płuc zostali zamknięci na terenie oddziału. Wszyscy mają zostać poddani testom na obecność koronawirusa. Wszystko dlatego, że w ubiegłym tygodniu leczyła się tam osoba, u której potwierdzono zakażenie COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Na odizolowanym oddziale przebywa obecnie 39 pacjentów oraz 15 osób personelu medycznego. - Decyzję o wprowadzeniu reżimu sanitarnego i odizolowaniu oddziału neurologicznego po konsultacji z Powiatową Inspekcją Sanitarną w Łodzi - informuje dr Waldemar Kowalczyk, dyrektor Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi.

Dodaje, że 20 marca na oddziale neurologii przebywała osoba, u której zdiagnozowano wirusa COVID-19. - Ze względu na bezpieczeństwo, personel medyczny do soboty (28 marca - red.) pozostanie wraz z pacjentami na terenie oddziału - informuje dr Kowalczyk. W tym czasie wszyscy obecni mają przejść testy na obecność koronawirusa.

SPRAWDŹ, KTÓRE SZPITALE MUSIAŁY OGRANICZYĆ DZIAŁALNOŚĆ

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View