Łódź

Komiks zamiast regulaminu. Łódź uczy "superkierowców"

Łódź


"Nie zmieniam samowolnie trasy", "nie zatrzymuję się między przystankami" - to nawyki, które będą mogli przyswoić sobie pracownicy MPK dzięki "Kodeksowi superkierowcy i supermotorniczego". Został on wydany w formie komiksu. - Taka forma jest lepiej przyswajalna niż regulaminy - tłumaczy łódzki przewoźnik.

Komiksy zostały przygotowane za 800 złotych w ramach umowy barterowej. Publikacja ma przypomnieć pracownikom o "podstawowych zasadach zachowania, którymi pracownicy powinni kierować się w pracy".

– Komiks w szybki sposób dociera do wszystkich a dzięki swojej formie jest bardziej przystępny niż sam tekst regulaminów i zaleceń - tłumaczy Sebastian Grochala z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Grochala tłumaczy, że publikacja jest uzupełnieniem do warsztatów dla kierowców i motorniczych, na których jest mowa o tym, jak kulturalnie i profesjonalnie wykonywać swój zawód.

- Mamy ponad 1800 prowadzących - kierowców i motorniczych. Trudno jest w szybkim czasie wszystkich przeszkolić - tłumaczy Grochala.

"Jeżeli pomoże, to czemu nie?"

W publikacji możemy przeczytać, jak zachowuje się "superkierowca" czy "supermotorniczy". I tak, wzorowy pracownik poczeka na biegnącego pasażera, jedzie płynnie i nie hamuje gwałtownie. Oprócz tego zawsze ma "niezbędną liczbę biletów do sprzedaży" i nie zmienia samowolnie trasy.

- Profilaktyka zawsze jest w porządku. Jeżeli komiks sprawi, że będzie mniej skarg, to każda forma jest dobra - komentuje w rozmowie z tvn24.pl Adam Popiołek, szef związków zawodowych w łódzkim MPK.

Superpracownik z superodznaką

Łódzkie MPK chce motywować swoich pracowników systemem odznaczeń. Ten, kto "wykaże się wzorową postawą", albo będzie chwalony przez pasażerów otrzyma odznakę superprowadzącego.

- Odznaka jest wyróżnieniem, które będą otrzymywać prowadzący, którzy mogą służyć jako przykład dla pozostałych - mówi Sebastian Grochala.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości