Zniknęła kamera, to był początek kłopotów "miłośnika łowiectwa i archeologii"

TVN24 | Łódź

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Łódź, Radomsko. Zatrzymanie w sprawie kradzieży kameryKWP Łódź
wideo 2/6
KWP ŁódźŁódź, Radomsko. Zatrzymanie w sprawie kradzieży kamery

Z poletka łowieckiego zniknęła kamera. Właściciel poinformował o tym policję. Funkcjonariusze wytypowali 27-latka z gminy Kamieńsk (woj. łódzkie). W jego domu znaleźli nie tylko skradzioną kamerę, ale też nielegalną broń, trofea myśliwskie i zabytki archeologiczne. 

Nawet osiem lat pozbawienia wolności – taka kara grozi 27-latkowi, którego zatrzymano 4 czerwca. Policjanci z Radomska (woj. łódzkie) zdecydowali się na taki krok, ponieważ z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna może odpowiadać za kradzież kamery wartej 1100 złotych. Sprzęt znajdował się poletku łowieckim i służył do obserwacji zachowań zwierząt leśnych.

Szybko okazało się, że skradziona kamera to dopiero początek.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

27-latkowi grozi nawet 8 lat pozbawienia wolnościKWP Łódź

"Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania tego mężczyzny znaleźli ukradzioną kamerę oraz karabinek KBKS i 296 sztuk amunicji, liczne trofea myśliwskie, parostki kozłów, żuchwy zwierzęce. Był tam też m.in. wypchany krogulec, czaszka bobra oraz żywy jastrząb. Wszystkie te zwierzęta są w Polsce objęte ochroną" - przekazała radomska policja.

"Miłośnik archeologii i łowiectwa"

"Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że jego zachowanie było spowodowane głównie pasją jaką jest łowiectwo. Okazało się, że ma on odpowiednią wiedzę w zakresie preparowania zwierzyny, dlatego sam pozyskiwał części ciała zwierzyny leśnej, zazwyczaj martwej i preparował domowymi sposobami. Ponadto podczas przesłuchania opowiedział w jaki sposób pozyskiwał trofea myśliwskie i powiększał rodzinną kolekcję. Dodał, że jastrzębia złapał w pułapkę i zamknął w klatce, ponieważ ten polował na gołębie jego ojca" - podano w komunikacie.

Zatrzymany jest też "miłośnikiem archeologii" i dlatego posiadał kolekcję znalezionych przez siebie w ziemi monet i skorodowanej amunicji. Przy czym, nie miał pozwolenia na szukanie przedmiotów zabytkowych.

27-latka doprowadzono do prokuratury. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni, kradzieży oraz innych przestępstw z ustawy prawo łowieckie i z ustawy o ochronie zabytków.

Policjanci zabezpieczyli m.in. trofea łowieckieKWP Łódź

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KWP Łódź