Miał trzy promile, rozbił się na barierkach. Kierowca tira aresztowany na trzy miesiące

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź/PAP
Kierowca ciężarówki jechał slalomemKontakt 24
wideo 2/2
Kontakt 24Kierowca ciężarówki jechał slalomem

Do 12 lat więzienia grozi 28-letniemu obywatelowi Ukrainy, który prowadził tira mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna rozbił się o barierki na drodze ekspresowej S8 niedaleko Julianowa (woj. łódzkie). Prokuratorzy przedstawili mu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

O ciężarówce, przed którą uciekać musieli inni użytkownicy drogi informowaliśmy w weekend na tvn24.pl. W niebezpieczeństwie znalazł się wtedy między innymi pan Andrzej, Reporter 24, który opowiedział nam o całym zajściu. Relacjonował, że trąbił na widok jadącej wężykiem ciężarówki. W pewnym momencie musiał uciekać, bo tir skręcał na jego pas.  

- Przez około 10 kilometrów jechał w ten sposób, slalomem, od jednej barierki do drugiej. W końcu rozbił światła na barierkach i dopiero wtedy się zatrzymał - relacjonował pan Andrzej, który przekazał nam nagranie z wideorejestratora, na którym widać "wyczyny" kierowcy ciężarówki.

Za kierownicą ciężarówki siedział kompletnie pijany, 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia po pijanemu bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec mężczyzny tymczasowy trzymiesięczny areszt. 

Kierowcy tira grozi do 12 lat więzienia.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Jakby spał, oczy miał przymknięte"

Agata Krawczyk z komendy policji w Rawie Mazowieckiej opowiada, że policja o niebezpiecznej sytuacji na S8 dowiedziała się od innych kierowców. Z ich relacji miało wynikać, że kierowca za kierownicą tira miał "przymknięte oczy":

- Wyglądał, jakby spał, albo był nietrzeźwy. Zanim policjanci dotarli na miejsce, tir uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu i zatrzymał się na pasie awaryjnym - opowiada policjantka.

Inni kierowcy zatrzymali się niedaleko rozbitej ciężarówki i pilnowali, żeby jej kierowca nie uciekł z miejsca zdarzenia.

W kabinie tira policjanci znaleźli puste butelki i puszki po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Ukrainy miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Od kierowcy pobrano też krew do badań na zawartość alkoholu lub środków odurzających.

Do zdarzenia doszło 20 marca

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24