Gazety, banknoty i pendrive. Zakopali kapsułę czasu

Zakopali kapsułę czasu
Zakopali kapsułę czasu
TVN24 Łódź
TVN24 ŁódźKapsuła czasu zakopana

W kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza w Łodzi zakopano kapsułę czasu. Jest to odpowiedź na niezwykłe znalezisko, na które trafiono podczas prac remontowych w styczniu tego roku.

- Pokazujemy, że mimo małej ilości wiernych nadal istniejemy i biblia jest najważniejszą dla nas księgą. – mówi ks. Michał Makuła, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

W specjalnej kapsule znalazły się m.in. apel do wiernych oraz przedmioty codziennego użytku, gazeta, banknoty będące w obiegu oraz pendrive.

- Pendrive jest znakiem czasu i nowoczesności. Jeżeli ktoś kiedyś odnajdzie naszą kapsułę czasu i technologia pozwoli na odtworzenia jego zawartości, to znajdzie zapisane na nim dokumenty kościelne i nagranie z nabożeństwa w formacie mp3 – dodaje proboszcz.

List od prezydent Łodzi

Swój list do kolejnych pokoleń postanowiła także dołączyć prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Wylicza w nim prowadzone inwestycje drogowe oraz budowlane.

- Jeżeli ktoś w przyszłości przeczyta ten list, to chciałabym, żeby odpowiedział na pytanie, czy poszliśmy w dobrym kierunku. Czy Łódź jest przyjaznym miastem dla swoich mieszkańców - mówi prezydent Łodzi.

Magiczne przeżycie

W styczniu tego roku podczas prac remontowych znaleziono kapsułę zakopaną niemal 90 lat temu. - Byliśmy zaskoczeni. Nikt nie spodziewał się takiego odkrycia – wspomina ks. Makuła.

W kapsule znaleziono dokumenty, które pomogły ustalić niektóre fakty historyczne kościoła. - Dowiedzieliśmy się, że 24 czerwca 1923 roku wznowiono prace remontowe w kościele. W gazetach mogliśmy wyczytać, że panował kryzys ekonomiczny. Cena chleba biła rekordy – dodaje proboszcz.

- Mam tylko nadzieję, że naszą kapsułę też ktoś odnajdzie – kończy proboszcz parafii św. Mateusza.

Autor: JZ/par / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości