Łódź

Dźwig runął w centrum Łodzi. Nagranie Reportera 24

Łódź

[object Object]
Dźwig runął w centrum Łodzi. Nagranie Reportera 24Przemysław/Jarek | Kontakt 24
wideo 2/4

- Odwróciłem się i zobaczyłem, że wszystko się chwieje, a potem runęło - relacjonuje Przemysław, autor nagrania, który widział jak ogromny dźwig upada tuż obok skrzyżowania w centrum Łodzi. Jak przekazały służby, ranny został operator. Nagranie, na którym widać moment wypadku, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Usłyszałem dziwny dźwięk, jakby ryczący silnik. Potem był głośny trzask, jakby zderzyły się samochody - relacjonował Przemysław, autor nagrania, na którym widać jak ogromny dźwig upada na łódzką ulicę. - Odwróciłem się i zobaczyłem, że wszystko się chwieje, a potem runęło - mówił autor filmu.

Ranny operator

Do niebezpiecznego wypadku doszło po godzinie 18 na rogu ulic Piotrkowskiej i Roosevelta w centrum Łodzi.

- Usłyszałem hałas i podszedłem do okna. Zobaczyłem, jak dźwig przewraca się na ulicę Roosevelta. Spadł w miejscu, gdzie nie było ludzi. W kabinie był operator - relacjonował Jarek, autor zdjęć, które również otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na miejscu wypadku pracuje straż pożarna i pogotowie
Na miejscu wypadku pracuje straż pożarna i pogotowieMarek | Kontakt24

Pierwszą informację przekazała nam policja.- Przewrócił się dźwig, który stał na budowie - relacjonował asp. sztab. Radosław Gwis z zespołu prasowego łódzkiej policji. - Ranny został operator dźwigu. Z obrażeniami kończyn został zabrany do szpitala - dodał.

Na miejscu pracuje również straż pożarna oraz pogotowie. Przyczyny wypadku ustalą inspekcja pracy oraz nadzór budowlany. Do wypadku doszło obok budynku pofabrycznego, który jest przekształcany na mieszkalny.

Czytaj też na Kontakt 24.

Autor: bkol,ak/kab / Źródło: Kontakt24

Pozostałe wiadomości