Łódź

Dyrektorka szkoły przywłaszczyła pieniądze na obiady dla dzieci? Stanie przed sądem

Łódź

sp192.szkoly.lodz.plDyrektorce grozi do 3 lat więzienia

Violetta G., dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 192 w Łodzi jest oskarżona o przywłaszczenie 13 tys. złotych. Zdaniem śledczych, kobieta przywłaszczyła pieniądze przeznaczone m.in. na obiady dla najbiedniejszych dzieci.

O skierowanym do sądu akcie oskarżenia poinformował Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury. Kobiecie grozi do 3 lat więzienia.

- Zarzuty dotyczą okresu od 2011 do 2013 roku. W tym czasie kobieta przywłaszczyła pieniądze wpłacone przez radę rodziców i od Kościoła - informuje tvn24.pl Kopania.

Prokuratura twierdzi, że kobieta przywłaszczyła łącznie 13 tys. złotych, w tym 800 złotych z puli przeznaczonej na obiady dla najbiedniejszych dzieci.

- Oskarżona przyznała, że pobierała pieniądze, ale twierdziła, że ich nie przywłaszczała, tylko przeznaczała na "cele szkolne", m.in. drobne prace remontowe - mówi prokurator Krzysztof Kopania.

Śledczy podkreślają przy tym, że oskarżona nie potrafiła przedstawić żadnych pokwitowań potwierdzających jej wersję.

Jeszcze pracuje

Dyrektor Violetta G. cały czas szefuje łódzkiej szkole. Próbowaliśmy się z nią skontaktować, niestety nieskutecznie.

- Pani dyrektor obecnie jest na spotkaniu. Kontakt z nią będzie możliwy w innym terminie - usłyszeliśmy podczas rozmowy z sekretariatem dyrektorki.

Po przedstawieniu zarzutów, dyrektorka zwróciła pieniądze.

- Traktujemy to jako naprawienie szkody. To jednak nie zmienia faktu, że doszło do przestępstwa - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Będzie zawieszona?

Po nagłośnieniu sprawy przez media działania w sprawie oskarżonej zapowiedział Wydział Edukacji w łódzkim magistracie.

- Wystąpiliśmy do prokuratury z prośbą o wydanie odpisu aktu oskarżenia. Na tej podstawie wszczęliśmy w piątek procedurę zawieszenia panią dyrektor w pełnieniu obowiązków - mówi tvn24.pl Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta w Łodzi.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/kwoj / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: sp192.szkoly.lodz.pl

Pozostałe wiadomości