Dwie osoby pod tramwajem. "Motorniczy dzwonił, hamował w ostatniej chwili"

Łódź

Aktualizacja:
TVN24 ŁódźDo wypadku doszło w centrum Łodzi

Dwaj mężczyźni zostali potrąceni przez trawmaj w centrum Łodzi. Obydwaj trafili do szpitala. Policja ustaliła, że przed uderzeniem, motorniczy "dzwonił ostrzegawczo, ale hamował dopiero w ostatniej chwili".

Do wypadku doszło po godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Wschodniej w Łodzi.

- Tramwaj potrącił dwóch mężczyzn, którzy przechodzili przez wyłączone z ruchu przejście dla pieszych. Od poszkodowanych mężczyzn czuć było alkohol - informuje tvn24.pl Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

Poszkodowani znaleźli się pod pierwszym wagonem tramwaju. Rannych mężczyzn spod tramwaju wyciągnęli strażacy w asyście medyków. Obydwaj poszkodowani trafili do szpitala.

Hamował zbyt późno?

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać moment wypadku.

- Dwaj poszkodowani zostali przepuszczeni przez samochód jadący w stronę centrum. Motorniczy widząc przechodzących mężczyzn użył dzwonka ostrzegawczego. Na nagraniu widać też, że zaczął hamować bardzo późno, tuż przed uderzeniem w pieszych - mówi Boratyńska.

Za sterami tramwaju znajdował się 48-letni motorniczy. Był trzeźwy, miał wszelkie niezbędne dokumenty.

Policja apeluje o pomoc

- Stan poszkodowanych nie pozwalał na zbadanie ich na zawartość alkoholu. Obecnie wiemy tyle, że przechodzili w pobliżu miejsca, gdzie obecnie trwa przebudowa ulic w związku z budową dworca Łódź Fabryczna. Przed remontem było tu przejście dla pieszych - tłumaczy Boratyńska.

Policja apeluje wszystkie osoby, które widziały zdarzenie o kontakt z policją.

Po wypadku, ulica w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna. Od godz. 12 ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/i / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź