Pożar gazociągu, dziesięciometrowy słup ognia. Trzy osoby poparzone

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Do zdarzenia doszło w miejscowości Cesarka
Do zdarzenia doszło w miejscowości Cesarka TVN24 Łódź
wideo 2/5
TVN24 ŁódźDo zdarzenia doszło w miejscowości Cesarka

Trzech pracowników pracujących przy wykopie w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie) zostało poparzonych po tym, jak doszło do rozszczelnienia gazociągu. - Gaz się zapalił, słup ognia sięgał około dziesięciu metrów - przekazuje młodszy brygadier Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem. Młodszy brygadier Jędrzej Pawlak przekazuje tvn24.pl, że podczas prac ziemnych w miejscowości Cesarka doszło do rozszczelnienia gazociągu. 

- Gaz się zapalił. Doszło do poparzenia trzech pracowników - przekazuje strażak. Na miejsce zostały wezwane karetki. W akcji ratowniczej uczestniczy też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Poszkodowani mają oparzenia rąk i twarzy - przekazuje Jędrzej Pawlak. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Sytuacja opanowana

Płomienie w miejscu rozszczelnienia gazociągu sięgały dziesięciu metrów.- Zakręcony został dopływ gazu w to miejsce. Niedługo potem gaz się wypalił - przekazuje Jędrzej Pawlak. 

W Cesarce pracuje obecnie siedem zastępów straży pożarnej, ósmy jest w drodze. - Na szczęście sytuacja jest już opanowana - zaznaczył strażak.

Do wypadku doszło w miejscowości Cesarka

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Państwowa Straż Pożarna w Zgierzu

Pozostałe wiadomości