Łódź

Budowa trasy W-Z jak z Hollywood. "Ładne, efektowne i... niepotrzebne"

Łódź

Zapowiedź filmu o W-Z podzieliła łodzian
Zarząd Dróg i Transportu w ŁodziŁodzianie mogą oglądać klip od kilku dni

Pompatyczna muzyka, dynamiczne ujęcia i nastrój żywcem wyjęty ze zwiastunów filmowych. Tak wygląda trailer filmu promującego budowę trasy W-Z. Zapłacił za niego Zarząd Dróg i Transportu, który chciał pokazać "nowe oblicze miasta". Nie wszyscy jednak zachwyceni taką promocją.

Zwiastun filmu, który ma być oficjalnie pokazany 3 marca, trwa minutę i w tym czasie widz na pewno nie może się nudzić. Najpierw widać jedną z największych inwestycji drogowych w mieście z lotu ptaka, potem w akompaniamencie muzyki oglądamy pracę ciężkich maszyn budowlanych.

- Chcieliśmy pokazać łodzianom, że każdego dnia zmieniamy miasto. Zdecydowaliśmy się na nowoczesną i atrakcyjną formę, bo taka będzie nowa Łódź, której częścią będzie trasa W-Z - podkreśla w rozmowie z tvn24.pl Wojciech Kubik z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Kubik podkreśla, że klip kosztował 4 tys. złotych.

- Mogliśmy oczywiście zrobić to taniej, ale wtedy klip byłby półamatorski. Warto podkreślić, że do dyspozycji mieliśmy zdjęcia z dronu fruwającego nad budową - zaznacza Kubik.

Po co to wszystko?

Klip zamówiony przez ZDiT został umieszczony w internecie. W ciągu kilku dni obejrzało go kilka tysięcy widzów.

- Film jest ładny, ale nie do końca mogę zrozumieć, czemu on ma właściwie służyć - zastawia się pan Wiesław, taksówkarz z Łodzi. - Wolałbym, żeby zamiast ładnych rzeczy, ZDiT wziął się za rzeczy przydatne, takie jak łatanie dziur - kwituje.

Jeszcze ostrzej film atakuje Piotr Bors, radny SLD.

- ZDIT zamiast utrzymaniem dróg zaczął zajmować się promocją, co samo w sobie jest kuriozalne - mówi radny. - Samo wydawanie ponad 600 mln zł na trasę W-Z w tym kształcie nie ma sensu. Już mnie nie dziwią kolejne złe pomysły władz miasta - kwituje Bors.

Renowacja warta ponad 600 milionów

Przebudowa trasy W-Z, która ma łączyć dwa łódzkie osiedla, ma kosztować ponad 623 mln złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 300 mln. Modernizacja obejmuje m.in. budowę 18,5 km nowych torowisk tramwajowych oraz czterech punktów przesiadkowych.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik 2015 roku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/kwoj / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości