Dachowanie na S8. Dwie osoby zginęły, dwie ciężko ranne

Łódź

W wypadku zginęły dwie osobyTVN24 Łódź
wideo 2/3

Bus jadący drogą ekspresową S8 dachował i uderzył w bariery. Do wypadku, w którym zginęły dwie osoby, doszło na wysokości miejscowości Borki (woj. łódzkie). Droga w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana.

Jak poinformowała asp. Ilona Sidorko z piotrkowskiej komendy, do wypadku doszło około 13:30 pomiędzy węzłami Polichno i Wolbórz.

- Bus jadący w stronę Warszawy dachował i uderzył w bariery. W aucie podróżowało dziewięć osób. Ustaliliśmy, ę kierowca busa był trzeźwy. Ustalamy, co było przyczyną wypadku - informuje policjantka.

Dwóch mężczyzn w wieku od 50 do 60 lat zginęło. Siedem innych osób jadących busem odniosło obrażenia; pięcioro wymagało hospitalizacji. Stan dwóch jest ciężki.

- Na miejscu działają policjanci i straż pożarna. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana - dodaje Sidorko.

Objazdy

Edyta Jędrzejewska z Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad informuje, że na wysokości miejsca wypadku utrudnienia czekały też przez kilka godzin na jadących w stronę Katowic. Służby wyłączyły jeden pas ruchu. Po godzinie 16 sytuacja na tej nitce wróciła już do normy.

Kierowcy jadący na Warszawę byli kierowani objazdami na węźle Piotrków Trybunalski Północ (z drogi ekspresowej S8 na drogę krajową 12, a potem dalej do autostrady A1).

miejsce-wypadku.jpg

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź