Zderzenie busa i samochodu osobowego. Cztery osoby nie żyją

Łódź

TVN24 ŁódźOkoliczności zdarzenia wyjaśnia policja

Na drodze krajowej nr 91 samochód osobowy czołowo zderzył się z dostawczym busem. Na miejscu zginęły cztery osoby jadące autem osobowym - trzech mężczyzn i kobieta. Droga jest zablokowana.

Do zderzenia doszło przed godziną 14 na wysokości miejscowości Bobry w woj. łódzkim.

- Na miejscu zginęły cztery osoby. To 70-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 20, 40 i 70 lat - mówi w rozmowie z tvn24.pl Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Policja informuje, że wszystkie ofiary jechały samochodem osobowym. W dostawczym busie, z którym się czołowo zderzyli jechało dwóch mężczyzn: 54 i 57-latek. Obydwaj wymagali pomocy medycznej.

Na miejscu tragedii pracowało siedem zastępów straży pożarnej. Okoliczności tragedii bada policja.

- Na miejscu zabezpieczyliśmy ślady. Będziemy ustalać, jak doszło do tego wypadku - mówi nadkom. Włodzimierz Czapla z radomszczańskiej policji.

Zablokowana droga i i objazdy

Droga w miejscu wypadku została zablokowana. Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia w miejscu tragedii potrwają co najmniej do godziny 17.

Policja wyznaczyła objazdy: jadący na Częstochowę od strony Radomska kierowani są przez Gidle, Garnek, Karczewice, Pacierzów do miejscowości Kłomnice.

Dla pojazdów jadących w kierunku Radomska objazd poprowadzono przez: Kłomnice, Wikłów i Szczepocice Rządowe.

W wypadku zginęły cztery osoby Google Maps

Autor: bż/ ks / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Straż Pożarna w Łodzi | st. kpt. Jędrzej Pawlak