Łódź

Białe lwiątka urodziły się pod Łodzią

Łódź

Zoo Safari w BorysewieLwiątka urodziły się w tym tygodniu

W Zoo Safari w Borysewie (woj. łódzkie) przyszły na świat białe lwy. - Dla takich chwil warto pracować - cieszy się właściciel ogrodu. Na razie nie jest znana płeć lwiątek.

Białe lwy przyszły na świat w tym tygodniu. To pierwsze potomstwo 3,5-letniego Sahima i 2,5-letniej Aziry, pary białych lwów mieszkających w Borysewie.

- Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment. Dla takich chwil warto pracować - mówi Andrzej Pabich, właściciel Zoo Safari.

Pabich dodaje, że pracownikom ogrodu na razie nie udało się podejść dostatecznie blisko lwiątek, żeby ustalić płeć nowo narodzonych zwierząt.

Biała specjalność ogrodu

Pracownicy Zoo Safari podkreślają, że matka lwiątek troskliwie opiekuje się młodymi. - Robi to znakomicie. Karmi je i pieczołowicie pilnuje. Z radością obserwujemy jak Azira radzi sobie z matczynymi obowiązkami - opowiada Andrzej Pabich.

Zwierzęta o białym umaszczeniu są znakiem rozpoznawczym Borysewa. Oprócz białych lwów mieszkają tu również cztery białe tygrysy i białe wilki. - Białe zwierzaki bardzo ciężko pozyskać, ale jak już się uda, to satysfakcja jest ogromna - podkreśla właściciel ogrodu i dodaje, że pozyskanie potomstwa z takich zwierząt to "podwójna radość".

Rok pełen narodzin

Białe lwy to kolejne już w tym roku młode, które przyszły na świat w Borysewie. W styczniu świętowano tu już narodziny alpaki oraz mandryla. W Zoo Safari, zajmującym powierzchnię 22 hektarów, jest już w sumie ponad 350 zwierząt z 85 gatunków.

Oprócz białych lwów, tygrysów i wilków, a także alpak i mandryli są również m.in. żyrafy siatkowane, pumy, serwale, dingo, kilka gatunków antylop i małp, bawoły indyjskie, tapiry, zebry, kangury, kajmany, wielbłądy dwugarbne, ptactwo wodne, żółwie, a także foka. W najbliższych dniach do Borysewa mają też przyjechać hieny.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż/b / Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Zoo Safari w Borysewie

Pozostałe wiadomości